PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Telestomatologia u bram

kan
17-05-2016, 10:26
Telestomatologia u bram Telestomatologia stała się faktem (fot. pixabay)
Firma MouthWatch stworzyła pierwszy na świecie system do telestomatologii, poprawiając w ten sposób dostęp do opieki stomatologicznej niezależnie od miejsca zamieszkania pacjenta.

Według założyciela firmy Branta Hermana, TeleDent to platforma dla dentystów i higienistek stomatologicznych umożliwiająca konsultowanie pacjentów. ocenę stanu jamy ustnej „na żywo”, albo przez przeglądarkę internetową. TeleDent nie wymaga dużych nakładów w sprzęt komputerowy i oprogramowanie, a świadczący usługi stomatologiczne mogą docierać do pacjentów bez budowania nowych placówek i zatrudniania dodatkowego personelu. Korzystając z systemu TeleDent dentyści mają do dyspozycji technologię store and forward (najpewniejszy sposób przekazywania informacji), wideokonferencje na żywo, możliwość przesyłania i archiwizowania zdjęć wykonywanych przez aparaty rtg.

Telestomatologia to najnowsza pozycja w szybko rozwijającej się dziedzinie, jaką jest telemedycyna.
Podczas gdy telemedycyna wydajnie poprawia opiekę zdrowotną i leczenie w wielu dziedzinach, to telestomatologia ciągle jeszcze raczkuje. Jeden z powodów to brak przygotowania placówek do wymogów technologicznych, jakie się wiążą z diagnozowaniem na odległość. TeleDent ma te przeszkody usunąć.

Firma MouthWatch powstała w 2012 r. w celu poprawienia komunikacji, opieki stomatologicznej, edukacji i łączności dentystów z ich pacjentami za pośrednictwem telestomatologii. TeleDent był prezentowany na targach stomatologicznych CDA Presents, które odbyły się 12-14 maja, w Kalifornii.

Więcej: prweb.com

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH