PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Technologia druku 3D bije rekordy w branży dentystycznej

ms
02-07-2015, 08:04
Technologia druku 3D bije rekordy w branży dentystycznej 3D króluje w stomatologii (foto: pixabay)
Duży potencjał wzrostu technologia 3D notuje w branżach jubilerskiej i medycznej, liderem w tym względzie jest sektor dentystyczny – ocenia firma SmarTech.

SmarTech zwraca uwagę, że branża stomatologiczna idealnie wpisuje się w optymalne uwarunkowania technologiczne ułatwiające druk 3D.

Drukarki 3D umożliwiają precyzyjne odwzorowanego obiektu, który powinien być wytworzony w jak najkrótszym czasie. Zaletą jest fakt, że lekarze dentyści projektują modele o małych gabarytach. Dzięki temu cena specjalistycznej drukarki nie jest niebotycznie wysoka.

Raport SmarTech z maja 2015 r.  „Druk 3D w stomatologii: Dziesięć lat szans, prognoz i analiz” wyjaśnia, że duży potencja wzrostu wynika z faktu, iż dotychczas stosowane metody wytwarzania uzupełnień – jak na XXI wiek - wciąż są prymitywne, a jeśli tak - to zainteresowanie nową technologią będzie szybko rosło.

Wartość druku 3D w dentystyce sięgnęła w 2014 r. 1,1 mld USD. Wielkość ta powinna do 2020 r. zwiększyć się do 4,0 mld USD, przekraczając 2 mld USD już w 2016 r.  

Firmami szybko rozwijającymi tę technologię są:  3D Systems, Stratasys, Argen, BEGO, Concept Laser, DWS, EnvisionTEC, EOS, Prodways, i Solidscape. 

(kliknij, żeby powiększyć)

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
drukarki 3D   implantologia   techniki dentystyczne  

POLECAMY W SERWISACH