PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Szczoteczka szpieg

21-02-2012, 18:23
WibraPulse
WibraPulse
Szczoteczka Beam Brush niesie z sobą dwie wiadomości. Jedną dobrą dla rodziców, drugą złą dla dzieci. Dobra - dla rodziców, to ta, że dzięki Beam Brush nie muszą już pytać najmłodszych domowników czy aby na pewno umyli zęby. Zła - dla dzieci jest taka, że nie będą mogli, bez obaw ujawnienia oszustwa, uspokoić starszych, że nie zapomnieli o codziennej higienie jamy ustnej.

Szczoteczka szpieg ma tę właściwość, iż bez wiedzy użytkownika łączy się za pomocą systemu Bluetooth z właścicielem telefonu komórkowego, na którym wgrana została specjalna aplikacja umożliwiająca śledzenie kiedy, jak długo i z jaką intensywnością szczoteczka była użytkowana.

Nie wystarczy zatem trzymać szczoteczki w ręku, aby oszukać system monitorujący. Właściciel kontrolującej komórki będzie wiedział czy proces mycia zębów odbywał się naprawdę, czy tylko w sposób pozorowany. Najważniejsza część Beam Brush ukryta jest w rączce szczoteczki, to tam zamontowane zostały czujniki przekazujące sygnały o charakterze ruchów wykonywanych przez myjącego zęby. Nieskoordynowane przesunięcia w przestrzeni powodują, że sensory wskażą na próbę oszustwa.

Beam Brush, chociaż wydaje się to nienaturalne, nie jest modelem elektrycznym. Myli się zatem ktoś kto uważa, że czas mycia zębów odmierza w prosty sposób praca elektrycznego silnika.

Urządzenie (rączka) kosztuje 50 dol. a końcówki z włosiem można wymieniać płacąc każdorazowo 3 dol.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
techDENT   ząb   stomatolog   ortodoncja   szczoteczka   Higiena  

POLECAMY W SERWISACH