PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Szczoteczka międzyzębowa, ale przecież do zębów

19-12-2012, 05:15
Szczoteczka międzyzębowa do zębów
Szczoteczka międzyzębowa do zębów
Lepsze wrogiem dobrego? Wiadomym jest że, są tradycyjne szczoteczki do zębów, że są także tradycyjne szczoteczki międzyzębowe, ale jest również szczoteczka Curapox. Trudno oprzeć się wrażeniu, iż zalety tej, a nie innej szczoteczki może docenić tylko lekarza dentysta, bo pacjent nie jest w stanie samodzielnie określić co dla jego stanu uzębienia jest najlepsze.

Okazuje się, że zwykła szczoteczka do zębów nie jest w stanie oczyścić najważniejszych dla zdrowia okolic jamy ustnej (przyszyjkowych zębów). Włosie zwykłych szczoteczek do zębów jest za twarde, aby dostosować się do anatomii łuku zębowego, a główki tych szczoteczek są zbyt duże, aby dokładnie oczyścić zęby. Pacjenci czyszczą zęby ze zbyt dużym naciskiem, co w połączeniu z twardymi szczotkami ma fatalne skutki dla zębów i przyzębia.

Szczoteczka międzyzębowa Curapox - warto wiedzieć o jaki model zabiegać.

Otóż:

CPS prime czyści dokładnie i delikatnie przestrzenie międzyzębowe, nie kaleczy brodawki, pomaga w zapobieganiu zapaleniu dziąseł, niweluje nieprzyjemny zapach z ust.

Z kolei CS 5460 ma wyjątkowo gęste i delikatne włosie, wykonane ze specjalnego tworzywa Curen, które zarówno suche, jak i mokre niezawodnie usuwa płytkę nazębną. Mała główka szczotki ma umożliwić dokładne czyszczenie całego łuku zębowego jak i okolic przyszyjkowych zęba.

Natomiast CS single jest szczoteczką jednopęczkową, specjalnie skonstruowaną do szyjek zęba i techniki Solo. Szczoteczka ta powinna towarzyszyć w zabiegach higienicznych osobom noszącym stałe aparaty ortodontyczne. SC single stworzona jest do czyszczenia wolnostojących zębów.

Szczoteczka międzyzębowa lepiej ma czyścić powierzchnie aproksymalne i bruzdy okołozębowe w przestrzeniach międzyzębowych. Ani nitka, ani wykałaczka nie spełnią tej funkcji w tak dokładny sposób. Tego typu szczoteczka, ze względu że wypełnia całą przestrzeń, jest w stanie oczyścić jednocześnie zarówno brzegi dziąsła, jak całe powierzchnie aproksymalne zęba, aż po punkt styczny.

W Curapox, nie mniej niż włosie, ważny jest rdzeń, wykonany z bezniklowego drutu chirurgicznego, zapewniającego pięciokrotnie dłuższą trwałość i dziesięciokrotnie mniejszą łamliwość szczoteczki. Rdzeń szczoteczki dostępny jest w czterech różnych średnicach: 0,6, 0,7, 0,8, 0,9 i 1,1 mm, przy wielkości przestrzeni włosia (średnicy): 2,2, 2,5, 3,2, 4,0 i 5,0 mm.

Wystarczy zatem taką szczoteczkę ująć w dłoń i zacząć dbać o zęby jak nigdy przedtem. Okazuje się, że nie jest to takie proste, bo:

Po pierwsze

szczoteczkę należy umieścić w przestrzeni aproksymalnej, ukośnie do dziąsła;

Po drugie:

ostrożnie wprowadzić ją do przestrzeni pod kątem mniej więcej do połowy jej długości (każda przestrzeń międzyzębowa ma indywidualny kąt wprowadzenia szczoteczki);

Po trzecie:

nie wsuwając głębiej szczoteczki przechylić jej uchwyt w kierunku dziąsła;

Po czwarte:

czyścić przestrzenie, wsuwając i wysuwając szczoteczkę, zachowując ten sam kąt;

Po piąte:

nie wciskać szczoteczki na siłę, aby nie uszkodzić brodawki.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
techDENT   szczoteczka międzyzębowa   Higiena  

POLECAMY W SERWISACH