PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Szczoteczka Emmi-dent (jedyna taka)?

12-12-2012, 05:30
Szczoteczka Emmi-dent (jedyna taka)
Szczoteczka Emmi-dent (jedyna taka)
Szczoteczka Emmi-dent jest szczoteczką na ultradźwięki. To żadna nowość powiedzą sceptycy. To pierwsza szczoteczka wykorzystująca w procesie czyszczenia zębów wyłącznie ultradźwięki przekonują twórcy unikatowego rozwiązania.

Oczywiście, że szczoteczki na ultradźwięki znane są nie od dzisiaj, ale zawsze czyszczenie zębów było w takich przypadkach złożeniem dwóch procesów: impulsów dźwiękowych i ruchu końcówki polerującej powierzchnię zębów.

Emmi-dent generuje fale ultradźwiękowe z częstotliwością 86 mln impulsów na minutę. To dzięki nim zęby mają być niemal sterylnie czyste.

Użytkownicy Emmi-dent nie muszą już więcej powtarzać do znudzenia tych samych ruchów, które są nieodzownym elementem prawidłowego czyszczenia zębów.

To co ma być zaletą ultradźwiękowej szczoteczki, a więc uwolnienie człowieka od monotonnych ruchów i irytujących wibracji stało się jej skazą, gdyż użytkownicy nie wiedzą, czy szczoteczka prawidłowo funkcjonuje, czy być może jest zepsuta. W końcu producent Ultrasonic AG zdecydował się na wprowadzenie maskujących wibracji, które wprawiają w drgania szczoteczkę podczas czyszczenia tylko po to, żeby wywołać efekt "wytężonej" pracy. To wyraźnie uspokoiło osoby stosujące Emmi-dent, które wcześniej martwiły się, czy aby szczoteczka funkcjonuje prawidłowo.

Nowa generacja szczoteczek do najtańszych nie będzie należała. 79,95 funtów to nie mało pieniędzy. Do tego trzeba jeszcze doliczyć koszt zakupu specjalnej pasty do zębów z mikro bąbelkami (3,99 funtów). Dzięki niej możliwa jest dokładna penetracja szczelin między zębami. Efekt czyszczenia przypomina charakterem proces powtarzających się mikroskopijnych implozji.

Prof. Damien Walmsley z British Dental Association, pytany o nową technikę mycia zębów, twierdzi, że zaproponowane rozwiązanie jest interesujące, ale wymaga dokładnych testów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
techDENT   szczoteczka do zębów   Higiena  

POLECAMY W SERWISACH