PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Szczoteczka do zębów ze sztuczną inteligencją

ms
09-01-2017, 10:26
Szczoteczka do zębów ze sztuczną inteligencją Szczoteczki ze sztuczną inteligencją
Szczoteczka Ara jest jedną z pierwszych, w których zastosowano system sprzężenia zwrotnego, będącego namiastką sztucznej inteligencji.

Szczoteczka Ara ma wmontowany zestaw sensorów 3D: akcelerometr, żyroskop, magnetometr. Dzięki tym czujnikom w precyzyjny sposób można ustalić które partie uzębienia są czyszczone w należyty sposób, a które zaniedbywane. Dane transmitowane są za pośrednictwem Bluetooth 4.0 do modułu sterującego trybami pracy szczoteczki.

To swoisty układ zwrotny, dzięki któremu cały czas użytkownik  Ara może systematycznie doskonalić technikę mycia zębów, z dnia na dzień eliminując popełniane błędy. Oczywiście odbywa się to z zasadniczym udziałem wbudowanego w szczoteczkę systemu sztucznej inteligencji.

Ponoć jeden z, działających we Włoszech, ubezpieczycieli tak bardzo zafascynowany jest filozofią mycia zębów za pomocą szczoteczek wyposażonych w sztuczną inteligencję, że sugeruje swoim klientom zakup produktu Ara. Nie ma informacji na temat konstrukcji polisy ubezpieczeniowej dla właścicieli takiego sprzętu.

Są natomiast informacje na temat ceny Ara (oba systemy iOS oraz Android). W przedsprzedaży można teraz nabyć szczoteczkę po 80 USD szt., w detalu od marca kosztować ma 130 USD.

Tak, czy inaczej Kolibree dołącza do producentów zaawansowanych szczoteczek do zębów, w których prym wiodą takie modele jak Oral-B Genius(technologie: wykrywania położenia, potrójnej kontroli siły nacisku, oscylacyjno-rotacyjno-pulsacyjna, inteligentnego pomiaru czasu), czy Prophix (z kamerą pokazującą on line w jaki sposób są czyszczone zęby).

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Oral-B Genius   Kolibree   szczoteczka do zębów  

POLECAMY W SERWISACH