PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Szczoteczka do zębów z wbudowanym suflerem

ms
31-07-2017, 11:30
Szczoteczka do zębów z wbudowanym suflerem Szczoteczka do zębów Oclean One
Co jeszcze można wymyślić konstruując elektryczną szczoteczkę do zębów? Oclean One pokazuje, że inwencja twórców jest niewyczerpana.

Szczoteczka Oclean One, która pojawi się na rynku amerykańskim w końcu lata tego roku, ma pożyteczną, chociaż wciąż unikatową funkcję. Otóż jej użytkownik  w trakcie mycia zębów dostaje słowne instrukcje, co trzeba poprawić w technice szczotkowania. Nie są to wskazówki udzielane ex catedra. Zalecenia wynikają bowiem z obserwacji przyzwyczajeń higienicznych osób korzystających z Oclean One.

Jak to jest możliwe? Inteligentna szczoteczka zbiera wiele informacji o technice mycia zębów dzięki umieszczeniu w jej obudowie czułych żyroskopów i sensorów. W ten sposób zapisywane są kierunek i czas styku włosia szczoteczki z poszczególnymi zębami, oczywiście w połączeniu z siłą nacisku na kolejne partie uzębienia.

Po kilku tego typu sesjach powstaje analiza przyzwyczajeń użytkownika podczas mycia zębów. Oczywiście opracowanie takie powstaje dzięki skomplikowanemu algorytmowi, zawartemu w mobilnych aplikacjach wgrywanych na smartfony.

Szczoteczka w trakcie mycia zębów informuje osobę jej używającą co powinna zmienić w codziennej technice szczotkowania zębów.

Oclean One ma jeszcze jedną zaletę – wykonana została z materiałów tworzących środowisko, szczególnie nieprzyjazne rozwojowi chorobotwórczych drobnoustrojów.

W promocji przed debiutem rynkowym Oclean One kosztuje 60 USD, to przeszło dwukrotnie mniej niż skalkulowana cena detaliczna, która wynosi 130 USD. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
szczoteczka do zębów  

POLECAMY W SERWISACH