PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Szczoteczka do zębów z dużą dawką inwigilacji

ms
08-06-2016, 10:30
Szczoteczka do zębów z dużą dawką inwigilacji Szczoteczka do zębów dla fotooperatorów
Do czego służyć może smartfon? W zasadzie do wszystkiego, a jeśli tak, to także do uwieczniania procesu mycia zębów. W tym przypadku nie chodzi jednak o aplikacje rejestrujące czas, siłę nacisku i specyfikację powierzchni mytych zębów, a o film z procesu ich czyszczenia.

Twórcy elektrycznej szczoteczki do zębów Prophix wyposażyli ją w kamerkę umożliwiającą rejestrowanie obrazu w 1080p (wysoka rozdzielczość HDTV w formacie panoramicznym 16:9).

Sposób mycia zębów można automatycznie zapisać w pamięci komórki. Obraz jest na tyle dokładny, że z powodzeniem może być podstawą analizy nie tylko sposobu mycia zębów, ale także stanowić materiał ilustrujący stan zdrowia jamy ustnej.

Zarejestrowany materiał może być oczywiście przesłany do dentysty, aby ten  mógł skorygować błędy użytkownika szczoteczki Prophix popełniane podczas mycia zębów.

Za luksus oglądania jamy ustnej w wysokiej rozdzielczości trzeba płacić. Cena szczoteczki z kamerą skalkulowana została na 399 USD (z pełnym zestawem końcówek) i 299 USD (z jedną końcówką).

Więcej: engadget.com

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
szczoteczka elektryczna  

POLECAMY W SERWISACH