PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Szczoteczka do zębów na dynamo

ms
08-11-2017, 09:40
Szczoteczka do zębów na dynamo Szczoteczka do zębów napędzana ruchem dłoni
Był okres eliminowania mechanicznego „napędu” szczoteczek do zębów – powstały coraz to doskonalsze modele ich elektrycznych odmian. Teraz przyszła kolej na szczoteczki zamieniające energię kinetyczną na prąd.

Twórcy tego typu rozwiązania zastosowali mechanizm magazynowania prądu w ogniwach zasilanych energią kinetyczną. Idea nie jest oczywiście przełomowa, ale zastosowanie jej w szczoteczkach do zębów – już tak.

Schemat mycia zębów taką szczoteczką jest prosty. W pierwszej kolejności należy przekręcić kilka razy dolną, ruchomą  częścią rączki, aby w ten sposób wyzwolić odpowiednią dawkę energii magazynowaną w ogniwach. Czynność ta trwa kilka sekund. Później można już myć zęby w sposób identyczny jak to się robi przy pomocy standardowej szczoteczki elektrycznej.

Dawka energii pozwala na jednorazowe mycie zębów przez ok. 2 minuty. Jest to zatem minimalny czas zalecany przez specjalistów.

Twórcy tego urządzenia mocno promują ekologiczny aspekty sprawy. Całość wykonana została z biodegradowalnych lub podlegających recyclingowi materiałów (zarówno obudowa, głowice, jak i wewnętrzne elementy mechaniczne). Dodatkowym bonusem jest brak, tak niszczących środowisko, baterii, ładowarek, przewodów elektrycznych.

Twórcy prototypów zbierają fundusze na uruchomienie seryjnej produkcji. Czynią to za pośrednictwem kickstartera.

Cena ekologicznej wersji elektrycznej szczoteczki nie będzie niestety niska, w przeliczeniu na złote przekroczyłaby 400 zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
szczoteczka do zębów  

POLECAMY W SERWISACH