PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Szczoteczka do zębów, czy podręczny gabinet stomatologiczny?

05-11-2012, 05:46
Szczoteczka na ultradźwięki
Szczoteczka na ultradźwięki
Ta szczoteczka do zębów zapewnia dokładną higienę całej jamy ustnej i poczucie świeżości dzięki pięciu trybom pracy umożliwiającym dostosowanie sposobu i intensywności czyszczenia do indywidualnych potrzeb użytkownika i zaleceń stomatologa w ten sposób ulotki promują czyszczenie zębów ultradźwiękami.

To oczywiste, że podstawowe zabiegi higieniczne może wykonać każdy sam w domowym zaciszu. Z tym tylko, że coraz bardziej pojemne jest sformułowanie obejmujące domowe czyszczenie zębów.

Producenci szczoteczek wykorzystujących ultradźwięki do czyszczenia zębów i dziąseł z reguły wymieniają kilka podstawowych funkcji, które mogą realizować zaawansowane technologicznie urządzenia.

Po pierwsze wybielanie: efekt bielszych zębów dzięki usuwaniu przebarwień.

Po drugie - polerowanie przywrócenie naturalnego, olśniewającego uśmiechu.

Po trzecie pielęgnacja dziąseł delikatnie stymulowanie i masowanie dziąsła.

Po czwarte pielęgnacja zębów wrażliwych wyjątkowo delikatny tryb przeznaczony do czyszczenia zębów wymagających szczególnego traktowania.
Szczoteczka efektywna
Ultradźwiękowa szczoteczka w ocenie producentów pozwala usunąć nawet dwukrotnie więcej płytki nazębnej z trudnodostępnych miejsc w porównaniu ze szczoteczką manualną. Efektywność to jedna zaleta, druga nie mniej ważna to delikatniejszy nacisk na zęby i dziąsła, jaki wywiera urządzenie czyszczące dźwiękami w porównaniu do szczoteczki manualnej.

Główka ultradźwiękowej szczoteczki pozwala na skierowanie natlenionego, delikatnie spienionego płynu (wody) w trudnodostępne przestrzenie pomiędzy zębami tam, gdzie gromadzi się właśnie płytka bakteryjna (na tylne powierzchnie zębów oraz w miejsca wzdłuż linii dziąseł).
Szczoteczka na biwak
Tego typu szczoteczka, chociaż mająca zastosowanie w użytku domowym, spełnia także potrzeby osób podróżujących. Ładowanie baterii odbywać się może zarówno z tzw. ładowarki, jak i za pośrednictwem komputera, a dokładnie poprzez podłączenie elektrycznej szczoteczki do gniazda USB. Czas pracy szczoteczki po naładowaniu baterii waha się od jednego do trzech tygodni.
Szczoteczka - idealna?
Póki co nie ma doniesień, które mówiłyby o niekorzystnym wpływie nowej techniki mycia zębów na ich stan, chociażby informujące o przedawkowaniu ultradźwiękowej profilaktyki. Oczywiście wszystko zależeć będzie od umiejętności użytkownika, który niestety w daleko mniejszy sposób kontroluje to co się dzieje z jego uzębieniem w porównaniu do profesjonalisty przyjmującego w gabinecie dentystycznym.

Okazuje się, że zasadniczą wadą tego typu urządzenia jest jego cena wahająca się od 150 do nawet 400 EUR.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
techDENT   szczoteczka do zębów   Higiena  

POLECAMY W SERWISACH