PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Światowy potentat w stomatologicznych znieczuleniach wzmacnia pozycję

jsz
04-03-2014, 11:32
Światowy potentat w stomatologicznych znieczuleniach wzmacnia pozycję Milestone - światowy potentat w stomatologicznych znieczuleniach wzmacnia pozycję
Amerykańska firma Milestone Medical, właściciel technologii wykorzystanych w urządzeniach stosowanych w stomatologii, za pomocą których wykonano ponad 50 milionów iniekcji, zadebiutuje na GPW. Nastąpić to ma w 2014 r.

O Milestone Medical pisaliśmy już wcześniej, przy okazji planów debiutu na rynku NewConnect GPW w Warszawie, co nastąpiło w końcu 2013 r.

Firma Milestone Medical lansuje technologię „DPS - dental pressure sensing", która zapewnia prawidłową lokalizację nakłucia podczas zastosowania komputerowego znieczulenia (precyzyjnie kontroluje także prędkość przepływu płynu przez poszczególne tkanki).
Spółka oczekuje na rejestrację w Unii Europejskiej produktów do komputerowego znieczulenia podczas zabiegów stomatologicznych. Zakończenie tego procesu spodziewane jest na połowę 2014 r. Spółka Milestone Scientific już wcześniej otrzymała takie zgody w zakresie stosowania unikatowej technologii w stomatologii (bezbolesne znieczulenie pojedynczego zęba).

Kapitalizacja spółki podczas debiutu na NewConnect wynosi 100 mln zł.

Obecnie spółka pracuje nad wprowadzeniem do sprzedaży systemu do bezbolesnych i precyzyjnych wstrzyknięć.
Używana od kilku lat w stomatologii technologia DPS ma być stosowana do znieczuleń zewnątrzoponowych i wstrzyknięć dostawowych. Firma oczekuje na zgodę amerykańskiej FDA oraz unijny certyfikat CE. Rejestracja spodziewana jest jeszcze w 2014 r. kub na początku 2015 r.
Zapowiedź ta doprowadziła do wzrostu kursu spółki o 20,2 proc., do 9,74 zł, co odpowiadało kapitalizacji na poziomie 215 mln zł.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
znieczulanie   znieczulenia   Milestone Medical   GPW  

POLECAMY W SERWISACH