PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Stres? Bezpieczniej zaopatrzyć się w ochraniacze na zęby

ms
11-07-2017, 09:28
Stres? Bezpieczniej zaopatrzyć się w ochraniacze na zęby Ochraniacze na zęby w walce z bruksizmem (foto: pixabay)
Dr. Farzad Feiz, założyciel sieci gabinetów California Dental Group oraz Calabasas Dental Care, zdecydowanie opowiada się za noszeniem przez zestresowanych pacjentów ochraniaczy na zęby.

„Noszenie” może nie jest w tym kontekście właściwym sformułowaniem, gdyż Farzad Feiz zaleca stosowanie ochraniaczy w trakcie nocnego odpoczynku.

Za przykład problemów zdrowotnych dentysta podaje sytuację, w jakiej znalazła się Demi Moore, która – jak twierdzi – straciła dwa zęby w wyniku dewastującego zdrowia - stresu.

Zakładanie ochraniaczy na szczęki ma przeciwdziałać nie tylko bruksizmowi, ale uchronić przed: bólami głowy, szczęki i żuchwy oraz nadwrażliwością zębów.

W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie rozwiązania opracowanego przez zespół naukowców pracujących pod kierunkiem prof. Yong-Kyu, dyrektora Multidisciplinary Nano and Microsystems Lab w University of Florida.

Ich ochraniacz na zęby wyposażony został w zestaw sensorów, dzięki którym dentyści otrzymują informację czy kształt ochraniaczy idealnie został dopasowany do uzębienia pacjenta, czy być może wymaga poprawek. Elektronika często informuje o niedociągnięciach nawet wówczas, gdy pacjent nie zgłaszał żadnych dolegliwości po założeniu sztucznej szczęki.

Inteligentne ochraniacze na zęby diagnozują bruksizm. Co więcej, dzięki szczegółowej analizie rozkładu nacisku na zęby, a także rejestracji zmian wielkości sił w czasie - wskazują na najlepsze sposoby zaradzenia złu.

Ochraniacze spełniają także inne funkcje, pozwalają np. na zdiagnozowanie stanu odwodnienia lub przegrzania organizmu. Te ostatnie ustalenia ważne są oczywiście przede wszystkim dla osób podejmujących ekstremalny wysiłek, a więc sportowców, żołnierzy, strażaków.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
bruksizm   ochraniacze  

POLECAMY W SERWISACH