PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Strażnik świeżego uśmiechu

ms
09-01-2015, 07:52
Strażnik świeżego uśmiechu Breathometer Mint
Breathometer Mint można uznać za niewarty uwagi gadżet, z drugiej strony każdy sposób na zdiagnozowanie stanu jamy ustnej - chociażby najmniej profesjonalny - jest godny polecenia.

Jak niemal każdy gadżet rodem zza Wielkiej Wody, tak i ten funkcjonalność opiera na współpracy z iPhonem. Miernik oddechu kształtem podobny jest do niewielkich rozmiarów krążka z ustnikiem - to urządzenie peryferyjne. Z kolei centrum analiz - to specjalna aplikacja analizująca skład chemiczny powietrza wydychanego przez użytkownika Breathometer Mint. Każdy kto miał do czynienia z alkomatem - w wersji balonikowej, z pewnością wiedzieć będzie na czym polega zapewnienie materiału do badań. Skład chemiczny wydychanego powietrza, a przynajmniej kilka związków chemicznych zostaje w ciągu kilku sekund przeanalizowany, a stosowny wynik przedstawiony na wyświetlaczu iPhona.

Analizator oddechu określa stężenie m.in.: siarkowodoru, metanotiolu i dwusiarczków. Urządzenie jest na tyle czułe, że potrafi wykryć pojedyncze cząsteczki określonych związków chemicznych wśród miliarda innych.

Właściciel Breathometer Mint, z pomocą specjalnej aplikacji, odczytuje proste wskazania płynące z analizy „oddechu". Sugestie mogą wskazywać na konieczność umycia zębów, nawodnienia organizmu, udania się do dentysty lub odwiedzenia lekarza rodzinnego.

Cena 99 dolarów za gadżet w USA może być zaporowa lub nic nie znacząca - wszystko zależy od odpowiedniego wpisania się w modę na zdrowy styl życia.

Źródło: 9to5mac.com

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
oddech   analizy   higiena jamy ustnej   iPad  

POLECAMY W SERWISACH