PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Stomatologiczne Centrum Kliniczne UM w Lublinie ma tomograf stożkowy 3D

ms
20-12-2017, 10:59
Stomatologiczne Centrum Kliniczne UM w Lublinie ma tomograf stożkowy 3D Nowy sprzęt w UM w Lublinie (foto: DÜRR DENTAL)
Firma Ersa Medical wygrała przetarg na dostawę tomografu stożkowego do Pracowni Diagnostyki Obrazowej Stomatologicznego Centrum Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, którą kieruje prof. dr hab. n. med. T. Katarzyna Różyło.

To nasz drugi projekt referencyjny dla uczelni medycznej, przed rokiem pantomograf z technologią S-Pan zakupiło Uniwersyteckie Centrum Stomatologii i Medycyny Specjalistycznej w Poznaniu - mówi Emil Redzik z Ersa Medical.

- Tomograf CBCT 3D, który na rynku europejskim obecny jest od kwietnia 2017 r., na początku grudnia został zamontowany przy ul. Karmelickiej 7. Zamawiając urządzenie Pracownia Diagnostyki Obrazowej kierowana przez prof. Różyło, otrzymała jednocześnie aparat 2D, bowiem tomograf wykonuje również zdjęcia pantomograficzne – wyjaśnia Emil Redzik

Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone było w trybie przetargu nieograniczonego. W ramach wspólnego zamówienia na dostawę aparatury i sprzętu medycznego, Stomatologiczne Centrum Kliniczne Uniwersytetu Medycznego w Lublinie zakupiło również 18 unitów stomatologicznych oraz autoklaw wolnostojący.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
pantomogram   CBCT   unity stomatologiczne  

POLECAMY W SERWISACH