PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Sposób na przerażone dzieci

kan
14-09-2016, 13:07
Sposób na przerażone dzieci Kreskówka lekiem na dziecięcy strach (fot. pixabay)
Filmy oglądane przez małego pacjenta podczas wizyty skutecznie łagodzą jego lęk i pomagają współpracować z dentystą. Dowiedzione naukowo!

W badaniu przeprowadzonym przez Royal College of Dentistry, King Saud University, w Arabii Saudyjskiej wzięło udział 56 tzw. trudnych pacjentów, dzieci w wieku 7-9 lat.

Części z nich pokazywano w czasie wizyty u dentysty filmy, a część przechodziła leczenie bez odwracania uwagi. Wszystkie dzieci odbyły trzy wizyty, podczas których zrobiono im przegląd, zastrzyk znieczulający i wypełniono ubytek.

Naukowcy mierzyli poziom lęku, chęć współpracy, ciśnienie krwi i tętno. Także dzieci oceniały podczas każdej wizyty swój niepokój i natężenie bólu.

Te, które oglądały ulubione kreskówki dzięki technologii Merlin i-theatre Eyeglass System w o wiele większym stopniu współpracowały z lekarzem i mniej się bały. 

Wyniki badania opublikował periodyk Acta Odontologica Scandinavica.

Dentyści na świecie próbują najróżniejszych sposobów, by odwrócić uwagę dziecka od leczenia. Czasami nawet tak kosztownych jak robot. infoDENT24 opisywał już ich skuteczność: MEDi: robot relaksacyjny w gabinecie stomatologicznym 

Więcej: ncbi.nlm.nih.gov

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dziecko_u_stomatologa   dentofobia  

POLECAMY W SERWISACH