PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Spawarka mikro-impulsowa drogo, taniej, najtaniej

12-02-2013, 00:03
Spawarka mikro-impulsowa drogo, taniej, najtaniej (foto: sxc.hu)
Spawarka mikro-impulsowa drogo, taniej, najtaniej (foto: sxc.hu)
Spawarka laserowa w pracy protetyka przydaje się niewątpliwie. Niewątpliwie zatem powinna znaleźć się w każdej pracowni protetycznej, a że się nie znajduje? Powód jest jeden i zasadniczy cena. Mało kogo stać na zaangażowanie 160 tys. zł w najbardziej nawet przydatne narzędzie pracy. Jest jednak alternatywa kosztownego rozwiązania, mniej więcej dziesięciokrotnie tańsza. Nazywa się spawarka mikro-impulsowa.

Spawarki mikro-impulsowe, szczególnie te o zwiększonej mocy, umożliwiają spawanie stopów nieszlachetnych, półszlachetnych (z palladium), stopów z wysoką zawartością srebra oraz stopów wysoko szlachetnych, tytanu z tytanem, szlachetnych z nieszlachetnymi. Urządzenia tego typu mają wymiary profesjonalnego mikroskopu, a ich waga nie przekracza 25 kg. Moc spawarko mikro-impulsowej sięga co najwyżej 1000 W. Sprzęt laserowy z kolei ma wagę rzędu 150 kg, a jego gabaryty (długość, szerokość) przekracza 1 m.

Nowe spawarki mikro-impulsowe oferowane są w cenie 30 20 tys. zł, bez większego wysiłku można jednak kupić używaną sztukę na gwarancji za kilkanaście tysięcy złotych.

Spawarki mikro-impulsowe w wielu przypadkach pełnią funkcje spawarek laserowych.

Przez wyższe ciśnienie łuku świetlnego przy spawaniu impulsowym możliwe jest spawanie głębokich miejsc np. głębokich powierzchni wewnętrznych korony.

Płynnie ustalone impulsy i czasy spawania umożliwiają mikrospawanie przy grubościach materiału od 0,10 mm i grubości drutu 0,25 mm. W wyniku modelowania impulsu można zoptymalizować wyniki spawania.

Możliwe jest przyspawanie sztyftów, jako retencji w ramach naprawek (np. poszerzenia) lub uproszczone zetknięcie protez, tylko jednym impulsem bez dodatkowego spawania lub pracochłonnego poprawiania. Oznacza to dużą oszczędność czasu pracy i znikome zużycie materiałowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
techDENT   sprzęt stomatologiczny   Sprzęt  

POLECAMY W SERWISACH