PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Smartszczoteczka z łącznością Bluetooth już w sprzedaży

PAP/ŁS
25-06-2014, 09:26
Smartszczoteczka z łącznością Bluetooth już w sprzedaży Smartszczoteczka z łącznością Bluetooth już w sprzedaży (źródło: OralB)
Na razie tylko w Wielkiej Brytanii, ale od jesieni będzie można ją kupić na całym świecie. Szczoteczkę Oral-B SmartSeries z Bluetooth 4.0 wyceniono na 229 funtów (sugerowana cena detaliczna), czyli ponad 1100 złotych.

Oral-B SmartSeries z Bluetooth 4.0 debiut miała na targach Mobile World Congress w Barcelonie. Jak przekonuje producent - reprezentuje nowy poziom innowacyjności w higienie jamy ustnej.

Według zapewnień autorów projektu Oral-B, SmartSeries nie tylko usuwa do 100 proc. więcej płytki nazębnej niż tradycyjne szczoteczki, ale także współpracuje z aplikacją Oral-B, wyznaczając nowe standardy osobistej higieny jamy ustnej. Szczoteczka przeznaczona jest dla klientów korzystających z sieci, którzy chcieliby obserwować i kontrolować zwyczaje związane z myciem zębów i tworzyć bardziej efektywne i spersonalizowane metody szczotkowania. 

W tej chwili, aplikacja Oral-B dostępna jest za darmo na platformie iOS w Wielkiej Brytanii i USA, natomiast wersja na Androida pojawi się w sierpniu. W lipcu, sierpniu i we wrześniu 2014 r. dostęp do usługi uzyskają klienci z Europy Zachodniej, Azji, Australii i Nowej Zelandii, zaś w pozostałych regionach z aplikacji będzie można korzystać w 2015 r.

Testy wstępne aplikacji Oral-B wykazały, że przy aktywnym połączeniu czas szczotkowania wydłuża się z poniżej 60 sekund szczoteczką tradycyjną do dwóch minut i szesnastu sekund szczoteczką elektryczną, a więc nawet przekracza zalecane przez dentystów dwie minuty.

Szczoteczka jest już dostępna u sprzedawców detalicznych, w tym na stronach boots.com i Amazon.co.uk w Wielkiej Brytanii po sugerowanej cenie detalicznej 229 GBP. Szersza sprzedaż w Europie Zachodniej i Ameryce Północnej rozpocznie się jesienią 2014 r., a w pozostałych regionach świata w 2015 r.

Przypomnijmy, iż w kwietniu 2014 r. ruszyła sprzedaż innej smartszczoteczki - Kolibree. Dzięki Kolibree, która komunikuje się ze smartfonem ( z systemem IOS lub Android), użytkownik może pilnować, czy zęby oraz przestrzenie międzyzębowe są dokładnie wyczyszczone. Promocyjna cena produktu wynosiła niecałe 100 dolarów. Wersja dla stomatologów (szczoteczka plus pakiet edukacyjny) wyceniono na 299 dolarów.

POLECAMY W SERWISACH