PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Sleep Solutions 101 u ortodonty

ms
16-07-2014, 12:54
Sleep Solutions 101 u ortodonty W walce z bruksizmem i OBS (foto: sxc.hu)
Pilotowe badanie, przeprowadzone przez pracowników Departamentu Ortodoncji na szwedzkim Uniwersytecie Umea, pracujących pod kierunkiem Marie Marklund i Per Eric Legrell wykazały, że prosta wkładka Sleep Solutions 101 może być skutecznym narzędziem w walce z bruksizmem i obturacyjnym bezdechem sennym.

Sleep Solutions 101 wyglądem przypomina po części sztuczną szczękę, po części ochraniacz na zęby. Silikonowa wkładka wykonana jest w taki sposób i z takiego materiału, żeby nie pojawiało się odczucie dyskomfortu przy jej użytkowaniu. Specyficzne ułożenie języka w przypadku założenia aparatu minimalizuje ryzyko powstawania epizodów zatrzymania lub ograniczenia przepływu powietrza w drogach oddechowych w czasie snu, związanych z zapadaniem się górnych dróg oddechowych. Wkładka może być w wielu przypadkach alternatywą chirurgicznej interwencji.

Wkładka przydatna jest także z tego względu, że daje doskonałe rezultaty w przypadku występowania bruksizmu. Dzięki Sleep Solutions 101 w wielu przypadkach przestaje występować patologiczne tarcie zębami żuchwy o zęby szczęki.

Użytkowanie Sleep Solutions 101 ma jeszcze dodatkową zaletę, a mianowicie minimalizuje zjawisko chrapania. Tę funkcję z pewnością w większym stopniu docenią ci, którzy dzielą sypialnię z osobą zmagającą się z obturacyjnym bezdechem sennym.

Specjaliści z Uniwersytetu Umea raportują, że jedynym niepożądanym efektem ubocznym stosowania wkładki może być nadmierne ślinienie się w trakcie snu. Zjawisko to jednak zanika po dłuższym czasie użytkowania Sleep Solutions 101.

Producenci wkładki chcieliby, żeby pacjent mógł wspomóc się wiedzą ortodonty przy doborze odpowiedniego jej rozmiaru, jakkolwiek zakup może odbywać się bez udziału specjalisty.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
bezdech   ortodoncja   bruksizm  

POLECAMY W SERWISACH