PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Skanery wewnątrzustne do lamusa?!

ms
21-02-2017, 12:15
Skanery wewnątrzustne do lamusa?! Skanowanie uzębienia telefonem komórkowym
Skanery wewnątrzustne stracą rację bytu, bo znakomicie w tej roli sprawdzają się…smartfony używane powszechnie do całkiem innych celów.

Do takich wniosków prowadzą efekty pracy zaprezentowane przez naukowców z Institute ETH, z Walt Disney Company Research Lab (Zurich) oraz Max-Planck Institute (Saarbrücken).

Skanery wewnątrzustne zostały wprowadzone na rynek zaledwie parę lat temu. Miały znacznie przyspieszyć pracę. I rzeczywiście tak się stało. Uzyskanie wirtualnego modelu roboczego przy zastosowaniu konwencjonalnej metody pobrania wycisku trwa od 2 do 48 godzin (w zależności od dystansu dzielącego gabinet od laboratorium). W przypadku wykorzystania skanera wewnątrzustnego proces ten został skrócony do zaledwie kilkunastu minut. To był przełom.


Czy takim przełomem będzie system opracowany przez niemieckich i szwajcarskich naukowców? Jeśli chodzi o łatwość obsługi bije on konkurencję na głowę, bo do dokładnej projekcji uzębienia i dziąseł należy posłużyć się niemal standardowym telefonem komórkowym.

Okazuje się, że wystarczy zrobić kilka typowych zdjęć uśmiechniętej twarzy pacjenta. Resztę pracy wykona specjalistyczne oprogramowanie, które przygotuje profesjonalny obraz, będący podstawą do sporządzenia wizualizacji 3D. Unikatowe oprogramowanie pozwala na wykorzystanie zapisanych danych w taki sam sposób, jak to jest w przypadku skanera wewnątrzustnego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH