PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Sirona zaprezentowała obrabiarkę laboratoryjną inLab MC X5

ŁS
15-12-2014, 09:05
Sirona zaprezentowała obrabiarkę laboratoryjną inLab MC X5 inLab MC X5 już w Polsce (fot. materiały prasowe)
Pięć osi, możliwość importu plików .stl, praca w trybie suchym i mieszanym, to niektóre z zalet obrabiarki laboratoryjnej inLab MC X5, która 12 grudnia br. w Warszawie miała polską premierę.

- Sirona musiała mieć taki produkt w portfolio - przekonywał w trakcie premierowego pokazu możliwości inLab MC X5 Przemysław Szabelski, Sirona CAD/CAM specialist Poland. - W ostatnich latach konkurencja stała się coraz aktywniejsza, a my jesteśmy przyzwyczajeni do bycia liderem w tym segmencie. System CAD/CAM dla laboratoriów protetycznych to produkt, który dla Sirony stał się priorytetem, ponieważ miał zadanie odbudować przewagę na rynku - dodał.

Premiera światowa inLab MC X5 odbyła się 20 października (w Dreieich k. Frankfurtu nad Menem). Znacznie wcześniej sztab inżynierów oraz marketingowców przeprowadził burzę mózgów i konsultację z potencjalnymi użytkownikami, zadając podstawowe pytanie - jaki ten produkt powinien być?

- Możliwość szybkiego skanowania, intuicyjne oprogramowanie oraz brak płatnych licencji - to były główne oczekiwania techników - podkreśla Przemysław Szabelski.

Zdaniem przedstawicieli Sirony udało się stworzyć produkt niezwykle zaawansowany technicznie, a przy tym, uczciwie wyceniony. Za ok. 180 tys. złotych klient nabywa obrabiarkę o pięciu osiach, która pozwala na szlifowanie i frezowanie w trybie mokrym lub suchym (dla polimerów nawet w mieszanym). Urządzenie pozwala na import plików .stl, czyli odbudów zaprojektowanych w innych programach. Oznacza to, że produkt sprawdzi się zarówno w laboratoriach z kompletnym systemem inLab, jak i w laboratoriach, które korzystają ze skanerów modeli i oprogramowania CAD innych producentów.

inLab wyróżnia także możliwość zastosowania standardowych dysków (od każdego producenta) oraz bloków nawet do 40 mm. Specjalnie zaprojektowany uchwyt na bloki pozwala na sekwencyjne szlifowanie do sześciu prac z różnych materiałów w jednym cyklu.

- Warta uwagi jest także technologia spindle touch, która umożliwia precyzyjne określanie wymiarów i pozycji bloków oraz dysków, co z kolei pozwala na optymalne wykorzystanie materiałów i najlepszy efekt obróbki (kliniczny i estetyczny) - tłumaczy Szabelski.

Za dystrybucję inLab MC X5 w Polsce, oprócz Sirony, odpowiadają firmy Amadar oraz Marrodent. Zamówienia już złożyło kilku klientów z całego kraju. Obrabiarki będą montowane od początku nowego roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH