PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Septoject XL: igła na małe ciśnienie

jsz
31-10-2013, 10:53
Septoject XL: igła na małe ciśnienie Septoject XL: igła na małe ciśnienie (foto: producent)
Igły Septoject XL są inne niż pozostałe, gdyż mają średnicę wewnętrzną większą do 43 proc. od średnicy stosowanej w standardowych igłach, przy niezmienionej średnicy zewnętrznej.

Ze względu na stosunkowo dużą średnicę wewnętrzną - do wykonania iniekcji igłą Septoject XL potrzebne jest zdecydowanie mniejsze ciśnienie niż przy igłach standardowych.

W ten sposób osiąga się dwie korzyści na raz:

- dokładniejszą kontrolę aplikacji środka znieczulającego;
- znaczącą redukcję bolesności zabiegu dla pacjenta.

Igły Septoject XL przystosowane są do współpracy z systemem Ultra Safety Plus XL, sterylnym zestawem do iniekcji, przeznaczonym dla jednego pacjenta.

Ultra Safety Plus XL:
- umożliwia bierną i aktywną aspirację;
- zapewnia bezpieczny sposób wstrzykiwania środków miejscowo znieczulających (poprzez zminimalizowanie ryzyka krzyżowej infekcji zarówno dla pacjenta jak i dla lekarza).

Igły w zestawach Ultra Safety Plus XL dostępne są w rozmiarach:
- średnica 0,3 mm i długość: 12, 16, 21 i 25 mm;
- średnica 0,4 mm i długość: 35 mm.

Opakowanie zawiera: 100 zestawów z igłami Septoject XL w jednym rozmiarze, pakowane w osobne indywidualne papierowe blistry oraz dwa uchwyty z czarnego, stabilizowanego, matowego polikarboksylanu. Uwaga: uchwyt należy sterylizować po każdorazowym użyciu.
Cena zestawu: ok. 80 zł brutto.

Igły Septoject i Septoject XL mają oznakowanie skoku igły, które znajduje się na plastikowym kapturku. Pomaga to lekarzowi w prawidłowym ustawieniu skoku igły tak, aby precyzyjnie dokonać iniekcji nawet wtedy, gdy końcówka igły znajdzie się poniżej linii dziąsła.

Uwaga: O ile igłę wprowadza się z dala od kości, może dojść do rozerwania okostnej, które spowoduje bolesną iniekcję podokostnową, aby zapobiec rozerwaniu okostnej - igła powinna być wprowadzana po skosie przylegającym do kości.

Firma Septodont, producent igieł Septoject, wykonuje rocznie 150 mln szt. igieł do stosowania w iniekcjach stomatologicznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Septodont   Ultra Safety Plus XL  

POLECAMY W SERWISACH