• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Rusza globalny hub drukarek 3D dla potrzeb stomatologii

ms
31-01-2017, 08:04
Rusza globalny hub drukarek 3D dla potrzeb stomatologii Hub drukarek 3D
Rozpoczyna działalność „Biuro Przyszłości”. Jak podają jego twórcy – to będzie światowe centrum druku 3D implantów i protez, stosowanych w stomatologii.

Cała rzecz dzieje się właśnie teraz (podczas czterodniowego kongresu Arab Health Congress, zainaugurowano 30 stycznia 2017 r. w Dubaju).

Przedstawiciele Dubai Health Authority’s Dental Services oficjalnie uruchomili działalność „Biura Przyszłości”, w którym na precyzyjnych drukarkach produkowane będą równie precyzyjne protezy mające zastosowanie w stomatologii.

Na czym polega unikatowość przyjętego rozwiązania? Na jego powszechności. Wszyscy dentyści funkcjonujący w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, a którzy w swojej pracy stosują implanty, będą nakłaniani, aby powszechnie korzystali z modeli 3D. W tym celu każdy z nich wyposażony został w darmowy zestaw skanerów wewnątrzustnych. Sprzęt ten ma być uważnie przetestowany. Po okresie prób każdy z dentystów  mógłby postawić na najbardziej odpowiadający jemu model skanera. Oczywiście będą brane pod uwagę sugestie ze strony specjalistów „Biura Przyszłości.

Dr Hamda Mesmar, dyrektorka departamentu DHA Dental Services wyjaśnia, że wykonane przez dentystów skany przesyłane będą, za pomocą szybkich łączy, do „Biura Przyszłości”. Tutaj natychmiast rozpocznie się proces produkcji modeli 3D.

- To znacznie usprawni proces prac implantoprotetycznych, podniesie usługi stomatologiczne w Zjednoczonych Emiratach Arabskich  na nowy poziom – zapewniała Hamda Mesmar. Dodała ona, że centrum druku 3D ma ambicje, a co ważne potencjał, aby efektywnie działać w skali globalnej.

Kolejnym krokiem będzie uruchomienie w „Biurze Przyszłości” produkcji wszystkich implantów, które mogłyby być wykorzystywane w medycynie. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
3D   implantologia   protetyka stomatologiczna  

POLECAMY W SERWISACH