PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

RTG tylko w pakiecie z zestawem testów

OIL Kraków/szaft
05-12-2014, 08:11
RTG tylko w pakiecie z zestawem testów Stomatolodzy, którzy zamierzają nabyć aparaty rentgenowskie powinni wraz z zakupem urządzenia otrzymać właściwy zestaw do prowadzenia testów podstawowych (fot. infoDENT24.pl)
Kupiłeś aparat rentgenowski? Pamiętaj, że wraz z urządzeniem powinieneś otrzymać właściwy zestaw do prowadzenia testów podstawowych.
Okręgowa Izba Lekarska w Krakowie przypomina, z w związku z ustawą z dnia 25.07.2014 r. o zmianie ustawy - Prawo atomowe (Dz. U. z 2014 r. poz. 1162) istnieje obowiązek wykonywania testów podstawowych przez jednostki organizacyjne użytkujące aparaty rentgenowskie.

Stomatolodzy, którzy zamierzają nabyć aparaty rentgenowskie powinni, wraz z zakupem urządzenia, otrzymać właściwy zestaw do prowadzenia testów podstawowych.
Jednocześnie, dostawca urządzenia radiologicznego powinien przeszkolić obsługę placówki w zakresie wykonywania testów podstawowych potwierdzając ten fakt stosownym certyfikatem.

Źródło: oil.krakow.pl

Przypomnijmy, że ustawa - Prawo atomowe jest obecnie przedmiotem dyskusji pomiędzy środowiskiem stomatologów, a Ministerstem Zdrowia. Celem rozmów jest zmniejszenie obowiązków związanych z eksploatacją aparatów rentgenowskich wewnątrzustnych używanych w gabinetach dentystycznych.

Ułatwienia w radiologii - konkretne pomysły 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH