PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Rozszyfrowanie tajemnicy CBCT

ms
26-01-2017, 11:48
Rozszyfrowanie tajemnicy CBCT Analiza CBCT, jak z niej korzystać
Pantomogram nie zawsze jest należytą podstawą do podjęcia optymalnego leczenia. Co wówczas? Wówczas należałoby skorzystać z tomografii stożkowej (CBCT). To najbardziej precyzyjna metoda m.in. przy: określaniu drożności kanałów, ocenie torbieli, diagnozowaniu zmian nowotworowych, analizie zębów zatrzymanych.

Obrazowanie w 3D może okazać się nieodzowne szczególnie przy zatrzymanych ósemkach dolnych, z którymi nie radzi sobie standardowa radiologia,  zważywszy na newralgiczne położenie nerwu trójdzielnego.

CBCT nie ma tajemnic dla Zbigniewa Kardasza, właściciela Centrum Diagnostycznego Panoramik z Warszawy, długoletniego pracownika Zakładu Radiologii Szczękowo - Twarzowej WUM, który swoją wiedzą z zakresu tomografii stożkowej podzieli się z uczestnikami praktycznego szkolenia.

Zainteresowani lekarze dentyści będą mogli zapoznać się z kanonami opisu badania tomograficznego, co ważne - wykonywanego na żywo. Przedstawione zostaną przypadki medyczne wymagające specjalistycznego przygotowania w zakresie wykonywania i odczytywania materiału diagnostycznego uzyskanego za pomocą tomografu stożkowego.

Wiedzę na temat zaawansowanych rozwiązaniach sprzętowych przekaże Łukasz Narożnik specjalista z zakresu systemów rentgenowskich firmy Kol-Dental.

Na szkolenie, które odbędzie się w Warszawie 4 lutego, zapisać można się tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH