• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Rozszerzona rzeczywistość rozwiązaniem na niedostatki kształcenia dentystów

ms
07-08-2015, 06:26
Rozszerzona rzeczywistość rozwiązaniem na niedostatki kształcenia dentystów Wirtualna rzeczywistość


Yeshwanth Pulijala, chirurg stomatolog ocenił, że w procesie zdobywania doświadczenia zawodowego zajęcia praktyczne są realizowane w niedostatecznym wymiarze. Żeby zaradzić złu postanowił wprowadzić do szkolenia technologię rozszerzonej rzeczywistości.

W całym projekcie główną rolę odgrywają gogle wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift. Ich twórca, Palmer Luckey na zbudowanie prototypu urządzenia pozyskał poprzez crowdfundingowy serwis Kickstarter niemal 2,5 mln USD (dziesięciokrotnie więcej niż pierwotnie planował). Premiera komercyjnej wersji urządzenia planowana jest na I kw. 2016 r.

Właśnie Oculus Rift jest ważnym elementem wykorzystywanym przez Yeshwanth Pulijala w wirtualnym szkoleniu dentystów chirurgów. Ważnym, ale nie jedynym, gdyż równie istotny, a może nawet bardziej jest SurFace program 3D, dostosowany do mobilnych aplikacji. W wydaniu komercyjnym będzie on dostępny w I kw. 2016 r.

W realizacji tego zadania bierze udział prof. Minhua Ma z Digital Media and Games w University of Huddersfield's School of Art, Design and Architecture. Minhua Ma jest pionierem w wykorzystywaniu technologii stosowanych w grach komputerowych 3D w wirtualnych szkoleniach realizowanych w ochronie zdrowia.

Kolejnym konsultantem jest prof. Ashraf Ayoub z Oral and Maxillofacial Surgery w University of Glasgow's Dental School. To on odgrywał główną rolę w opracowaniu wysokiej rozdzielczości materiałów filmowych, wykorzystywanych przez Yeshwanth Pulijala, chirurga stomatologa i wielbiciela rozszerzonej rzeczywistości. 

Więcej: medicalnewstoday

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH