• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Restful Jaw – relaks dla pacjenta, czas dla dentysty

ŁS
30-07-2014, 06:00
Restful Jaw – relaks dla pacjenta, czas dla dentysty Restful Jaw ma sprawić, że szczęka pacjenta będzie zawsze w idealnej pozycji (fot. Restful Jaw Company)
Amerykańska firma Restful Jaw Company ogłosiła premierę produktu, który, choć bezpośrednio nigdy nie znajdzie się w ustach pacjenta, ma zrewolucjonizować procedurę leczenia stomatologicznego. Zadaniem Restful Jaw jest ochrona szczęki pacjenta przed bólem i zmęczeniem powstającymi w wyniku długiego przebywania na fotelu dentystycznym. Z urządzenia zadowoleni będą również lekarze dentyści.

To nie podrzędny wynalazek, ale urządzenie, które zostało zarejestrowane przez agencję FDA. Autorem patentu jest dr Eric Schiffman, międzynarodowy ekspert z zakresu schorzeń stawu skroniowo-żuchwowego.

Restful Jaw - w dużym uproszczeniu - to urządzenie, które sprawia, że długotrwałe przebywanie na fotelu dentystycznym z otwartymi ustami, nie jest męczące dla szczęki pacjenta. Chroni przed pojawieniem się bólu stawu s-ż, który może pojawić się u niektórych pacjentów po czasochłonnym leczeniu. 

- Urządzenie pozwala na najlepsze ustawienie i uzyskanie stabilności szczęki pacjenta. Zapewnia relaks w trakcie całego zabiegu. Nie sprawia trudności w oddychaniu, nie przeszkadza również dentyście w jego pracy - wylicza zalety dr Eric Schiffman.

Wskazaniem do wykorzystania tego wynalazku są wszelkie długotrwałe procedury dentystyczne, szczególnie takie, gdzie następuje duży nacisk na szczękę pacjenta (np. ekstrakcja). Restful Jaw można stosować u pacjentów z objawami TMD, ale także u cierpiących na: dyskinezy, nadpobudliwość, czy chorobę Parkinsona. Jak przekonują producenci, urządzenie świetnie sprawdza się w trakcie leczenia osób w podeszłym wieku.

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH