• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Red Dot Product Design 2014 Award dla inEos X5

sten
07-08-2014, 13:34
Red Dot Product Design 2014 Award dla inEos X5 Skaner obsypany nagrodami
Przyznano Red Dot Product Design 2014 Award - nagrody dla najlepiej zaprojektowanych produktów funkcjonującym w różnych dziedzinach życia człowieka. Liczy się pomysłowość, funkcjonalność, ale także niebanalność linii wzorniczej. 40 osobowe jury wybrało to co najlepsze z najlepszych na świecie. W większości przypadków laury zwycięzcy przypadały nowocześnie zaprojektowanym przedmiotom powszechnego użytku, ale nie tylko, bo wśród zwycięzców znalazł się także inEos X5 - skaner znany już doskonale branży stomatologicznej.

Prof. Peter Zec, inicjator konkursu Red Dot Award i dyrektor Muzeum Wzorów Użytkowych w Essen jest przekonany, że nagroda przypadła inEos X5 zasłużenie. - Bez wątpienia w skanerze tym zawarta jest nie tylko przodująca myśl techniczna, ale także nietuzinkowe wzornictwo i niepoślednia wizja artystyczna - tłumaczył werdykt jury prof. Peter Zec.

Laur dla inEos X5 z pewnością nie jest przypadkowy, gdyż urządzenie to zostało już wyróżnione nagrodą Good Design Award, nieco później iF Design Award 2014, teraz przyszła kolej na Red Dot Product Design 2014 Award.
Na 10 sierpnia 2014 r. zaplanowano specjalne 1,5 godzinne zwiedzanie wystawy Red Dot Design (zwycięskie produkty przez kilka miesięcy gościć będzie Muzeum Wzorów Użytkowych w Essen).

inEos X5 pozwala na skanowanie w pięciu osiach, na eksport danych w otwartym formacie STL do przetwarzania CAD/CAM.
W skanerze zastosowano innowacyjny algorytm kompresji danych oraz krótki czas skanowania modelu - 10 sekundowa artykulacja całej szczęki.
Skaner pozwala na zaprojektowanie i wykonanie odbudów pojedynczych zębów i podbudów z tlenku cyrkonu jedno- i wielopunktowych (do 12 punktów). Kamera wykonuje serię zdjęć, z których następnie tworzony jest wysokiej jakości skan. Zdjęcia robić można w różnych kierunkach i pod różnymi kątami, w tym zdjęcia powierzchni okluzyjnej od strony policzkowej, co eliminuje konieczność wykonania kęska zgryzowego.
O inEos X5 pisaliśmy już.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH