• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Rebilda Post: nowy rozmiar i poszerzacz

19-06-2013, 00:01
Rebilda Post: nowy rozmiar, nowy poszerzacz (fot. VOCO)
Rebilda Post: nowy rozmiar, nowy poszerzacz (fot. VOCO)
Dobra wiadomość dla użytkowników wkładów koronowo-korzeniowych od VOCO. Rebilda Post - system wzmocniony włóknem szklanym jest teraz dostępny również o rozmiarze średnicy 1,0 mm.

Do tej pory użytkownicy systemu mogli korzystać z rozmiarów: 1,2 mm,  1,5 mm i 2,0 mm. Rebilda Post został powiększony także o nowy poszerzacz. Pozwala to na jeszcze lepsze dopasowanie do budowy anatomicznej kanału korzeniowego, co oczywiście przekłada się na bezpieczeństwo leczenia przedtrzonowców i mniejszych trzonowców. Szczególnie w sytuacji kiedy zamierzamy zachować tkanki zęba (unikamy perforacji).

VOCO oferuje nowy rozmiar wkładów w 5 szt. opakowaniach (blister).

Rebilda Post to kompozytowe wkłady korzeniowe wzmacniane włóknem szklanym o stopniu nieprzezierności dla promieniowania RTG odpowiadającemu 350 proc. glinu. Dzięki włóknom szklanym zatopionym w kompozytowej matrycy wykazują wysoką odporność na złamanie oraz wytrzymałość na zginanie i elastyczność zbliżoną do zębiny (siły przenoszone są na otaczające tkanki twarde zęba bez powstawania przeciążeń w obrębie korzenia zęba). Wkłady korzeniowe wykonane z metalu, tlenku cyrkonu lub włókien węglowych mają moduł elastyczności znacznie większy niż tkanki twarde zębów, co prowadzi do znacznie wyższej częstości złamań korzeni w przypadku wkładów wykonanych z tych materiałów.

Źródło: VOCO

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
techDENT   Rebilda Post   VOCO   Materiały  

POLECAMY W SERWISACH