PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Przywyknij, sprzęt będzie inwigilowany

ms
14-05-2014, 13:38
Przywyknij, sprzęt będzie inwigilowany Przywyknij, sprzęt będzie inwigilowany (foto: sxc.hu)
Wśród zalet nowoczesnego sprzętu, będącego na wyposażeniu gabinetów stomatologicznych, coraz częściej wymieniany jest stały dostęp do..internetu. Jest to z pewnością zaleta, ale taka, z którą trzeba nauczyć się żyć.

- Testując nowo zakupiony autoklaw (seria G4), przerwałem cykl sterylizacyjny. Jakież było moje zdziwienie, gdy po chwili zadzwonił telefon. Po drugiej stronie sympatyczny głos zapytał, czy mam problemy z pracą nowego sprzętu? - tak pierwsze zetknięcie z nowoczesnością zintegrowaną z globalną siecią relacjonuje John Flucke, jeden z bardziej znanych na rynku kanadyjskim i amerykańskim orędowników nowych rozwiązań technologicznych w gabinetach lekarskich.

To nie najbardziej zadziwiająca historia z tego cyklu. Inny przypadek był taki. Do kliniki dentystycznej wchodzi serwisant z firmy, która kilkanaście miesięcy wcześniej dostarczyła właśnie pod ten adres nowoczesny tomograf. Przybysz od progu wyjaśnia cel wizyty. - Jestem tutaj, aby naprawić sprzęt diagnostyczny. Zdziwienie personelu. - Ale sprzęt - póki co - funkcjonuje znakomicie. Odpowiedź: No tak, jeszcze tak, ale już niedługo.
Do tego typu sytuacji należy przywyknąć.

Coraz częściej praca drogiego i strategicznego w działaniu sprzętu zakupionego przez właścicieli gabinetów dentystycznych będzie monitorowana online 7/24. W autoklawach taka funkcja staje się standardem. Parametry pracy sprzętu śledzone są przez firmy odpowiadające za prawidłowe ich funkcjonowanie. Oczywiście cały ten proces odbywa się automatycznie, reakcja człowieka następuje wówczas, gdy coś przebiega „nie tak". To dobre rozwiązanie, gdyż użytkownik ma świadomość, że sprzęt jest należycie nadzorowany. Nie o świadomość jednak idzie, ale przede wszystkim o bezpieczeństwo i to nie takie związane z awaryjnością sprzętu. Przynajmniej nie tylko. W urządzeniach diagnostycznych, czy w autoklawach właśnie chodzi oczywiście o bezpieczeństwo dentystów i ich pacjentów.

Oczywiście taka inwigilacja następuje tylko w momencie, gdy użytkownik na nią zezwoli. Może on konfigurować zasady kontaktu ustawiając min. automatyczne powiadomienia dla serwisu. Ułatwia, to diagnozę awarii oraz przyspiesza jej eliminację.

Dentysta, który użytkuje autoklaw w systemie urządzenia peryferyjnego może z dowolnego miejsca i w dowolnym momencie za pośrednictwem komputera, tabletu czy telefonu komórkowego skontrolować cykl pracy urządzenia. W ten sam sposób można przeglądać, sprawdzać i ewidencjonować rejestry wszystkich przeprowadzonych operacji sterylizacji. To koronny dowód na dochowanie staranności, w przypadku gdy coś pójdzie nie tak.

Do komunikacji ze światem zewnętrznym wystarcza standardowa przeglądarka internetowa. Równie standardowe oprogramowanie umożliwia zapisywanie i przesyłanie danych w formatach txt oraz PDF, generowanie wykresów przebiegu pracy oraz drukowanie raportów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
internet   sprzęt stomatologiczny   autoklawy   tomograf  

POLECAMY W SERWISACH