PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Przypomnienie o wizycie: do młodego pacjenta wyślij za pomocą SMS, a do starszego?

iQdentistry.com/szaft
04-02-2015, 08:03
Przypomnienie o wizycie: do młodego pacjenta wyślij za pomocą SMS, a do starszego? SMS najskuteczniejszą formą kontaktu z pacjentem (fot. Fotolia/PTWP)
Ciekawe informacje płyną z badania przeprowadzonego przez Gaby Loria’e z firmy Software Advice. Researcherka postanowiła sprawdzić, w jakiej formie pacjenci, w różnym wieku, oczekują przypomnień o wizycie w gabinecie stomatologicznym.

Okazuje się, że większość pacjentów (zebrano 218 opinie) najbardziej chwali sobie kontakt poprzez SMS. W grupie badanych w wieku 18-34, taką formę przypomnienia o wizycie wskazało 41 proc.

Im pacjent starszy, tym mniejsze zaufanie do przypomnień w formie wiadomości tekstowych. Wśród pacjentów w wieku 35-54 odsetek osób, które wskazały SMS wyniósł 32 proc, a wśród osób w wieku +55 - 22 proc. Ci najstarsi najwyżej cenią tradycyjną formę kontaktu - telefon (29 proc.). Dla porównania kontakt telefoniczny wskazało jedynie 15 proc. osób z najmłodszej grupy.

Co ciekawe, w każdej z omawianych grup wiekowych wyżej oceniono kontakt mailowy niż telefoniczny.

I jeszcze jedna informacja. 53 proc. badanych oczekuje przypomnienia 1-3 dni przed wizytą. 18 proc. chciałoby otrzymać powiadomienie 4-6 dni wcześniej. 22 proc. uważa, że o wizycie nie zapomni i przysyłanie wszelkich komunikatów uważa za zbędne.

Z zaletami powiadamiania pacjentów poprzez SMS zgadza się Marcin Papiński z firmy infobip. Ekspert przekonuje, że taki system pozwala na redukcję kosztów związanych z pustymi terminami i wpływa na skrócenie czasu oczekiwania na wizytę do lekarza, czy na badanie. - Klient może być w chwili kontaktu zajęty innymi sprawami lub nieosiągalny, wobec tego próba kontaktu telefonicznego nie przyniesie efektu. SMS może być odczytany w dogodnej dla odbiorcy chwili. Jest to rozwiązanie dyskretne i najbardziej uniwersalne - mówił w rozmowie z portalem infoDENT24.pl.  

Źródło: iQdentistry.com

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH