PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Przenośne RTG jeszcze lepsze

17-04-2013, 00:01
Przenośne RTG jeszcze lepsze (fot. Airbex)
Przenośne RTG jeszcze lepsze (fot. Airbex)
Przenośny zębowy aparat rentgenowski Nomad doczekał się nowej wersji Pro 2. Jak przekonują producenci, to jedno z najpopularniejszych urządzeń tego typu w USA, jest jeszcze bardziej trwałe i niezawodne i przede wszystkim wyposażone w nowy, najwyższej wydajności akumulator.

Nie ma wątpliwości, że nazwa tego bateryjnego generatora dentystycznego pochodzi od Nomadów koczowników, wędrowców, ludzi nieposiadającego stałego miejsca zamieszkania, przemieszczającego się z miejsca na miejsce. Aparat Nomad miał symbolizować możliwości swobodnego korzystania z urządzenia w wielu miejscach, zarówno przez lekarzy dentystów jak i weterynarzy.

Miniaturyzacja RTG, a tym samym wygoda użytkowania, to nie jedyny cel producentów pierwszego modelu Nomada. Równie istotnym było zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa. Pro 2 podobnie jak jego pierwowzór gwarantuje dawkę promieniowania bezpieczną zarówno dla operatora jak i pacjenta. Zewnętrzny ekran promieniowania rozproszonego i wewnętrzne osłony głowicy są specjalnie skonstruowane tak by w sposób optymalny chronić operatora przed promieniowaniem. Producenci przypominają, że w rzeczywistości napromieniowanie wynikające z używania aparatu NOMAD  jest  wielokrotnie niższe niż dopuszczalne przez FDA .

Akumulator niklowo-kadmowy zastąpiono dużo trwalszą baterią litowo-polimerową. W Pro 2 zwiększył się przedział czasu ekspozycji oraz mA prądu anodowego, co ma wpływ na jakość zdjęć. Bez zmian pozostała natomiast filtracja właściwa czy odległość skóra promieniowanie.

Użytkowników ucieszy fakt, że nowy Nomad waży teraz tylko 2,5 kg (mniej niż poprzednik o 1,5 kg). Producenci przekonują, że udoskonalono interfejs użytkownika, który jest teraz bardziej odporny na wilgoć i zarysowania.

Cena? W Wielkiej Brytanii wynosi ona 4,230 funtów + VAT.

Charakterystyka:

- stałonapięciowy generator wysokiej częstotliwości, dzięki któremu dawka pacjenta jest zredukowana łatwość obsługi - wartości napięcia oraz natężenia prądu są stałe, pozostaje jedynie ustawić czas ekspozycji;

- bardzo niska waga - urządzenie ważące niespełna 2,5 kg daje się z łatwością przenosić pomiędzy stanowiskami;

- zgodny zarówno z systemami analogowymi jak i cyfrowymi;

- specjalna osłona operatora oraz wewnętrzne zabezpieczenia antyradiacyjne ograniczają promieniowanie rozproszone odbite do minimum.

Dane techniczne:

Akumulator: Litowo-polimerowa, 22,2 V, 1,25 Ahr

Napięcie anodowe: 60 kV DC

Prąd  anodowy: 2,5 mA

Przedział czasu ekspozycji: 0,02-1,00 s

Ognisko geometryczne: 0,4mm

Filtracja właściwa: >1,5 mm Al

Odległość skóra źródło promieniowania: 20cm

Średnica wiązki promieniowania: 60 mm tubus okrągły

Cykl pracy: 1:60

Ciężar całkowity: 2,5 kg

Wymiary: W 5,25 L 10.0 H 9,5

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
techDENT   rtg   Sprzęt  

POLECAMY W SERWISACH