PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Primus 1058 Life: primus inter pares

ms
12-03-2016, 10:49
Primus 1058 Life: primus inter pares Primus 1058 Life firmy KaVo inauguracja (foto: infoDENT24.pl)
KaVo na targi Krakdent 2016 przygotował premierę nowego unitu Primus 1058 Life. W tym przypadku nazwa sprzętu ma szczególne znaczenie, gdyż Primus 1058 Life przejąć ma rolę, jaką odgrywa na globalnym rynku Primus 1058, a rola ta do tuzinkowych nie należy.

W trakcie piętnastu lat obecności na rynku Primus 1058 stał się synonimem produktu niezawodnego. To szczególne zobowiązanie dla następcy i pytanie, czy dotychczasowe statystyki (jednoprocentowy odsetek awarii i jeszcze mniejszy tych, do usunięcia których niezbędna jest pomoc serwisanta) będą udziałem unitu Primus 1058 Life. Doświadczenie konstruktorów z KaVo (35 tys. funkcjonujących unitów Primus 1058, w tym kilkaset w Polsce) każe wierzyć, że tak będzie.

- Podczas targów Krakdent prezentujemy pierwszy Primus 1058 Life, jaki trafił do Polski. Kolejne, zamówione już egzemplarze, na dniach będą udostępniane klientom - mówi Łukasz Jarmołowicz z KaVo Polska.

- Mamy mocne podstawy twierdzić, że nowy unit przejmie od poprzednika miano najlepiej sprzedającego się modelu w historii firmy – twierdzi Łukasz Jarmołowicz.

Z pewnością Primus 1058 Life nie jest sprzętem, o którym można powiedzieć, że to dotychczasowy produkt po face liftingu. – W nowym unicie zastosowaliśmy szereg rozwiązań, dzięki którym użytkownik będzie miał możliwość skonfrontowania swoich oczekiwań z tym co najnowocześniejsze w tego typu sprzęcie - zapewnia reprezentant KaVo.

Nie bez znaczenia jest szeroki zakres ruchu fotela unitu, w granicach od 350 do 830 mm. Poprzednik mógł być obniżany co najwyżej do 400 mm i podwyższany maksymalnie do 800 mm. Ważne, że zastosowanie nowej generacji siłowników hydraulicznych sprawia, iż ruch unitu praktycznie jest niesłyszalny.

W Primus 1058 Life możemy dysponować siedmioma uchwytami instrumentów, podczas gdy jego poprzednik miał ich maksymalnie pięć. 

Mocną stroną nowego unitu jest nowoczesny stolik lekarza, z dużym ciekłokrystalicznym wyświetlaczem, dłuższe, 90 cm rękawy, zapewniające dentyście wysoki komfort pracy.

Projektanci nowego unitu wiele uwagi poświęcili oprogramowaniu sterującemu ustawieniami instrumentów. W efekcie, zaplanowanie sekwencji realizowanych czynności nie powinno sprawiać użytkownikom najmniejszych problemów.  Oczywiście parametry pracy eksponowane są na wyświetlaczu ciekłokrystalicznym.

Wchodzący właśnie na polski rynek unit wyposażony został m.in. w zaawansowany moduł do łatwego przeglądu zrealizowanej diagnostyki pacjentów (CONEXIOcom). Kolejnym udogodnieniem jest system Media Gateway, ułatwiającym obsługę serwisową sprzętu.

Sprzęt dentystyczny powinien być przede wszystkim funkcjonalny, ale nie bez znaczenia jest także jego wygląd. Precyzyjnie zaprojektowany kształt unitu i zastosowane do jego produkcji nowej generacji materiały, sprawiają, iż całość tworzy wrażenie wyjątkowo lekkiej konstrukcji, aczkolwiek w fotelu dentystycznym bez obaw zasiąść może pacjent ważący nawet 186 kg. Nowe unity oferowane są w piętnastu wersjach kolorystycznych tapicerki. Dzięki temu Primus 1058 Life bez trudu może być dopasowany do każdego wystroju gabinetu dentystycznego.

- Wprowadzany do sprzedaży unit z bogatym wyposażeniem standardowym, oferujemy na polskim rynku w cenie ok. 90 tys. zł - informuje Łukasz Jarmołowicz.

Zobacz unit Primus 1058 Life na żywo

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
KaVo   unit stomatologiczny  

POLECAMY W SERWISACH