PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Prezentacja ofert dostawców: trudne pytania dentystów do Dentool.pl (cz. III)

ms
07-08-2017, 13:20
Prezentacja ofert dostawców: trudne pytania dentystów do Dentool.pl (cz. III) Prezentacja ofert dostawców
Dentool.pl jest platformą, która ma usprawnić zarządzanie gabinetem stomatologicznym w sferze relacji: właściciel praktyki dentystycznej – dostawcy sprzętu, materiałów i usług, a także w obszarze edukacji i rozwoju zawodowego personelu medycznego. Warto poznać od podszewki ten nowy wymiar funkcjonowania w branży stomatologicznej.

infoDENT24.pl: Dentool.pl jest miejscem, w którym prezentowane są produkty wszystkich dostawców współpracujących z tą platformą. Jaka jest aktualizacja oferty. Boimy się, że wszyscy dostawcy umieszczą jak najwięcej produktów w internetowym sklepie. Co jeśli, po wybraniu konkretnych pozycji z bogatej oferty i wysłaniu jej naszym dostawcom, okaże się, że wiele materiałów nie "ma na stanie", lub – co gorsza – nie były nawet kiedykolwiek dostępne w ofercie tego konkretnego partnera handlowego. Jak się ustrzec takich frustrujących sytuacji.

Magdalena Jaworska, prezes firmy Dentool: Zespół Dentool codziennie aktualizuje ofertę dostępną w systemie we współpracy z dostawcami. Dokonujemy zarówno zbiorczych corocznych weryfikacji baz poszczególnych producentów, jak i doraźnie nanosimy zmiany przekazane nam przez dostawców.

Faktycznie, kwestia dostępności produktów jest całkowicie zależna od dostawców i ich chęci zaznaczania jako dostępnej wyłącznie tej części oferty, którą są w stanie dostarczyć gabinetom.

Wierzymy, że firmy, którym zależy na dobrej współpracy z gabinetami, zaznaczają wyłącznie dostępną ofertę lub taką, która jest dostępna „pod zamówienie”. Każdy z dostawców doskonale rozumie, że rzetelność w tym zakresie ma bezpośredni wpływ nie tylko na sprzedaż, lecz także na wizerunek. Z perspektywy gabinetu wyraźnie widać który dostawca odpowiada na zapytania szybko i wyświetla aktualną ofertę - z takimi dostawcami chętnie współpracują osoby, które cenią sobie oszczędność czasu i partnerstwo handlowe.

Sytuacja, w której gabinet wysyła zapytanie do jednego lub wielu dostawców również jest powszechna w praktyce. Często gabinet, który uruchamia dodatkową usługę dla pacjentów, jak na przykład leczenie ortodontyczne, ma przed sobą zadanie znalezienia nowych dostawców i wycenienia dodatkowej puli produktów.

Dotychczas takie zapytania często wysyłane były e-mailowo lub co gorsza, osoba szukająca tych produktów dzwoniła do poszczególnych przedstawicieli, aby zadać zapytania tracąc cenny czas. Dentool umożliwia bardzo precyzyjne stworzenie zapytania i wysłanie go do kilku dostawców jednym kliknięciem. Wysyła więc do tych dostawców, którzy oznaczyli w systemie, że oferta jest u nich dostępna bądź też „ w ciemno” wysyła do ulubionych dostawców ze swojego regionu czy znanych dostawców ogólnopolskich .

W dzisiejszych czasach nasilonej konkurencji, poważnie myślący o biznesie dostawca nie narazi się na wielokrotne odrzucanie zapytań z powodu braków w ofercie – uzupełni swój asortyment, jeśli zauważy popyt lub „odznaczy” dostępność faktycznie niedostępnych produktów w systemie Dentool. Bardziej będzie mu bowiem zależało na stałych klientach kupujących jego aktualnie dostępną ofertę niż na nowych zapytaniach, których nie obsłuży z powodu braku sortymentu.

POLECAMY W SERWISACH