PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Polska zaznacza swój udział w światowej endodoncji

ms
25-08-2017, 10:30
Polska zaznacza swój udział w światowej endodoncji Barbara Niedźwiedzka-Pająk, członek zarządu Poldent, dyrektor ds. marketingu
Co może być efektem wieloetapowej burzy mózgów polskich stomatologów i doświadczonych inżynierów? Chociażby system pilników rotacyjnych, który do mechanicznego opracowywania kanałów skutecznie kusi mniej lub bardziej doświadczonych lekarzy.

Endostar E3 Rotary System, bo o nim mowa – zdaniem producentów – to trzy kroki do celu, jakim jest skuteczne leczenie endo. 

CEDEnews.pl: Co jest trudniejsze – wymyślenie i produkcja systemu, który w intuicyjny sposób usprawnia leczenie endodontyczne, czy przekonywanie lekarzy, że mechaniczne opracowanie jest lepsze niż ręczne?
Barbara Niedźwiedzka-Pająk, członek zarządu Poldent, dyrektor ds. marketingu: To faktycznie dwa trudne wyzwania, ale bez cienia pychy mogę powiedzieć, że świetnie sobie z nimi radzimy. Endostar E3 to całkowicie polska idea stworzona z wiedzy i doświadczeń lekarzy praktyków oraz inżynierów. Produkcja odbywa się w kraju, w podwarszawskiej Zielonce, z wykorzystaniem maszyn, które sami zaprojektowaliśmy i wdrożyliśmy. To skomplikowany proces, podczas którego liczba sprawdzanych parametrów mocno przekracza te wymagane certyfikatami.

Mówię o tym nie bez powodu. Często chwalimy lekarzy, którzy pracują w powiększeniu, próbując dostrzec detale niewidoczne dla oka. Doceniamy ich zaangażowanie i chęć zmaksymalizowania skuteczności leczenia i bezpieczeństwa pacjenta. Zapominamy jednak, że ktoś musiał włożyć równie dużo wysiłku i precyzyjnej pracy, aby temu lekarzowi stworzyć warunki do leczenia, a więc zaprojektować i wyprodukować mikroskop, czy też narzędzia do leczenia w wąskim, ciasnym i krzywym kanale.

Mając pod kontrolą całą produkcję Endostar E3 doskonale sobie zdajemy z tego sprawę. Znając wszelkie możliwe aspekty naszego systemu łatwiej jest nam więc rozmawiać z praktykami. Endostar 3E coraz mocniej zdobywa zaufanie lekarzy na całym świecie, a to oznacza, że rośnie świadomość korzyści jakie niesie mechaniczne opracowywanie kanałów, także w Polsce.

CEDEnews.pl: E3 jest strachem na wszystkie endodontyczne…strachy?
Barbara Niedźwiedzka-Pająk: Zdecydowanie pomaga inaczej spojrzeć na endodoncję, to prawda – wielu osobom pomaga przezwyciężyć obawy. To system kompletny i wygodny, a zarazem złożony tylko z trzech pilników, co pozwala na optymalizację czasu pracy. Jest łatwy w użyciu i intuicyjny, a przy tym bardzo efektywny, ponieważ wpasowuje się w nawet najbardziej zakrzywione kanały minimalizując ryzyko perforacji. Unikamy stwierdzenia, że jest wskazany do każdego przypadku – to niemożliwe, ale na pewno jest bardzo wszechstronny. Set jest dopasowany klinicznie do długości korzeni polskich pacjentów. Wspominam o tym w ramach ciekawostek, ponieważ zestawy dla Azjatów, którzy mają krótsze korzenie lub mieszkańców Afryki – którzy mają je dłuższe, nieco się różnią.

Endostar E3 to rozwiązanie pozycjonowane dla tych, którzy dopiero wchodzą w mechaniczne opracowywanie kanałów, ale wiemy, że jest wykorzystywany także przez doświadczonych endodontów, którzy – jak wiadomo – często samodzielnie tworzą indywidualne systemy wykorzystując różne składowe zestawów.

SŁOWA KLUCZOWE
Poldent  

POLECAMY W SERWISACH