PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Polska liderem w implantologii?

en
15-04-2016, 10:09
Polska liderem w implantologii? W kieleckiej klinice nowa metoda wszczepiania implantów (źródło: Ekstradent)

Polska znalazła się w światowej czołówce w dziedzinie implantologii. W kieleckiej klinice Ekstradent zastosowano po pierwszy w Polsce implanty cyrkonowe dwufazowe.

Tradycyjny zabieg zakładania implantów składa się z trzech etapów. Najpierw wszczepiany jest implant, potem wkręcana śruba gojąca, a następnie mocuje się sztuczny ząb. W kieleckie klinice cyrkonowy implant był wtryskiwany do szczęki.

Cyrkon jest dobrym materiałem stomatologicznym, nie uczula, nie wywołuje alergii. Dużym plusem nowej metody jest to, że implanty wtryskiwane - goją się szybciej. Można je dowolnie ukształtować i są bardzo estetyczne. Szczególnie polecane są dla osób, które uśmiechając się, odsłaniają dziąsła.

Pierwsze dwadzieścia zabiegów nowatorską metodą przeprowadziło w marcu 2016 r. dwóch chirurgów Paweł Baranowicz i Michał Popiński. Odbywały się pod okiem przedstawiciela firmy implantologicznej z Izraela, Dona Den Shabhata. Technologia jest na tyle dobra, że koncesję na wykonywanie tych zabiegów zakupiły już firmy amerykańskie i szwajcarskie.

Kielecki Ekstradent wyróżnił się już w branży stomatologicznej jako jednostka świetnie szkoląca młodych lekarzy. Wkrótce stanie się kliniką oferującą wyjątkowe implanty.

Więcej: echodnia.eu

Czytaj także:
Brawa dla Ekstradentu za staże podyplomowe dla dentystów

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
cyrkon   Ekstradent   implantologia  

POLECAMY W SERWISACH