PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

PlayBrush: bardzo naukowy gadżet nie tylko dla dzieci

ms
30-04-2015, 13:38
PlayBrush: bardzo naukowy gadżet nie tylko dla dzieci PlayBrush
Czy PlayBrush jest kolejną aplikacją na smartfony, która pomaga dzieciom prawidłowo czyścić zęby? Nie to coś więcej. To naukowe podejście do poprawy higieny jamy ustnej przez najmłodszych.

Do udziału w projekcie twórcy PlayBrush zaprosili naukowców z University College London, Eastman Dental Hospital. Urządzenie testowano przy współpracy kilkudziesięciu właścicieli praktyk stomatologicznych w Wielkiej Brytanii oraz Austrii. Opracowanie optymalnego oprogramowania było możliwe dzięki pomocy 250 dzieci testujących eksperymentalne oprogramowanie.

W tych dniach właśnie stworzono oprogramowanie, które - co prawda - jest grą przeznaczoną dla dzieci przedszkolnych, ale oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby także starsze osoby korzystały z tej aplikacji w celu nauczenia się właściwego używania szczoteczki do zębów.

Co to znaczy prawidłowo czyścić zęby? Czynić to wystarczająco często, wystarczająco długo, z odpowiednim naciskiem, poruszać szczoteczką odpowiednio szybko, pod odpowiednimi kątami, nie omijając żadnej partii uzębienia. Osoba korzystająca z PlayBush tylko przy spełnieniu wszystkich tych warunków pozostaje w grze, to znaczy potrafi sprawić, że na ekranie telefonu frunący gryf utrzymywać się będzie w powietrzu. Szczotkowanie zębów w sposób odbiegający od zalecanego powoduje, że gryf nie dociera do celu. Oczywiście ważna jest systematyczność mycia zębów. O ile bowiem okaże się, że użytkownik zapomni o codziennym obowiązku - następuje strata punktów i wędrówkę do celu trzeba zaczynać od początku.

Do gry tej nie jest konieczna specjalna szczoteczka do zębów. Ważna jest specjalna nasadka na standardową szczoteczkę, Jest to układ scalony z rozbudowanym zestawem sensorów ruchu. Dzięki temu podzespołowi każdy ruch ręki osoby czyszczącej zęby jest rejestrowany przetwarzany na sygnały cyfrowe i przesyłany do telefonu komórkowego.

Ze względu na fakt, że czujnik ruchu umieszczony jest w specjalnej nakładce, zabawę można prowadzić korzystając ze standardowych szczoteczek do zębów. Jeden zestaw PlaBrush pozwala na zaspokojenie potrzeb całej rodziny, oczywiście, gdy mycie zębów wszystkich domowników nie odbywa się w tym samym czasie. Nakładka, o ile wejdzie do seryjnej produkcji, kosztować ma ok. 60 USD.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH