PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Planmeca stawia na Polskę, dlaczego?

Ewa Nieckuła
16-09-2016, 08:08
Planmeca stawia na Polskę, dlaczego? Tuomas Lokki, senior vice president w grupie Planmeca
- Polski rynek stomatologiczny jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się w Europie - ocenia w rozmowie z infoDENT24.pl Tuomas Lokki, senior vice president w grupie Planmeca.

infoDENT24: Jak polski rynek sprzętu stomatologicznego wypada w porównaniu z rynkami krajów Europy Zachodniej i Środkowej.
Tuomas Lokki: Uważam, że jest to jeden z najlepiej rozwijających się rynków. Polscy dentyści rzeczywiście inwestują w nowe technologie takie jak  CAD/CAM, czy tomografia 3D CBCT.  Na rynkach  „starej” części Europy, na przykład w Niemczech czy Holandii panuje stagnacja. Na tym tle polska stomatologia, a dokładniej polscy dentyści są bardziej dynamiczni.

infoDENT24: Czy wobec tego Planmeca jest zainteresowana inwestycjami w Polsce?
Tuomas Lokki: Zdecydowanie tak, Polska jest interesującym miejscem, chcemy się tu rozwijać.

infoDENT24: Który z segmentów produktów stomatologicznych jest najbardziej perspektywiczny  w Polsce?
Tuomas Lokki: Najprawdopodobniej właśnie CAD/CAM i obrazowanie 3D.

infoDENT24: Co nowego Planmeca prezentuje na Kongresie FDI w Poznaniu?
Tuomas Lokki:  Skanery CAD/CAD Planmeca FIT  wraz z oprogramowaniem Romexis –jeden program do obrazowania 2D, 3D, plików CAD/CAM, a także drukarki stomatologiczne 3D Planmeca Creo. Na tej drukarce można drukować modele, szablony implantologiczne i szyny do terapii obturacyjnego bezdechu sennego czy dysfunkcji stawu skroniowo-żuchwowego.

infoDENT: Od jak dawna CAD/CAM Planmeca jest na rynku?
Tuomas Lokki: Od trzech lat. Teraz oferujemy nowy pakiet oprogramowania, które skraca czas skanowania i daje kilka nowych możliwości.

infoDENT24: Czy Planmeca planuje uczestniczyć w wyposażaniu w sprzęt uniwersytetów medycznych w Polsce; np. stanąć do przetargu na wyposażenie uniwersyteckiego centrum stomatologicznego, które zostanie otwarte na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym?
Tuomas Lokki: Chcemy być partnerem wiodących uczelni stomatologicznych. Współpracujemy z wieloma ośrodkami uniwersyteckimi na świecie, w tym z trzema, uznawanymi obecnie za najlepsze z Karolinska Institutet w Sztokholmie, University of Gothenburg w Geteborgu, w Szwecji i University of Hong Kong. Wszystkie te uczelnie korzystają ze sprzętu Planmeca. Staramy się wprowadzać najnowsze, innowacyjne technologie do systemu edukacji stomatologicznej. Nowa generacja dentystów bez wątpienia potrzebuje tych informacji. Chętnie zaproponujemy nasze rozwiązania także warszawskiej uczelni.

infoDENT:  Czy Planmeca celowo rozwija dwutorową współpracę - z ośrodkami uniwersyteckimi i  z dentystami prowadzącymi praktykę?
Tuomas Lokki: Tak, uważam że wszyscy dentyści: ci prowadzący swoje praktyki i wszyscy pracownicy uniwersyteccy, zwłaszcza profesorowie, potrzebują kontaktu z nowinkami technologicznymi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH