PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Planmeca na Kongresie FDI: strzelały korki szampana

ms
09-09-2016, 09:48
Planmeca na Kongresie FDI: strzelały korki szampana Planmeca na FDI świętuje 45-lecie istnienia (foto: infoDENT24.pl)
Powód, dla którego wznoszono toasty i krojono tort, był jak najbardziej uzasadniony - Planmeca kończy właśnie 45 lat.

Dla ludzi 45. rok życia to często czas podsumowań, zadumy, a niekiedy nawet rozliczeń. Planmeca nie ogląda się za siebie. To co przynieść ma najbliższa i ta bardziej odległa przyszłość dla: właścicieli, kadry zarządzającej i pozostałych pracowników firmy jest stukrotnie ważniejsze niż patrzenie w przeszłość, chociażby najbardziej satysfakcjonującą. To oczywiste, bo tylko w ten sposób można być liderem na rynku.

Z prawej Heikki Kyöstilä - właściciel firmy Planmeca, z lewej Maciej Nurzyński - prezes firmy KolDental z Grupy Plandent.

Firmę Planmeca założył w 1971 r. Heikki Kyöstilä, do dzisiaj piastujący funkcję prezesa. To wtedy powstawały w Finlandii pierwsze unity i fotele dentystyczne, a także szafki do gabinetów stomatologicznych. Ówczesne produkty, z tym co dzisiaj znajduje się w ofercie fińskiego wytwórcy sprzętu stomatologicznego - łączy w zasadzie jedno – najwyższa jakość.

Tę jakość zaobserwować można podczas FDI Annual World Dental Congress w Poznaniu. Powierzchnia, zajmowana przez firmę Planmeca bez wątpienia należy do jednych z najatrakcyjniejszych miejsc na hali targowej MTP i nie chodzi tylko o nietuzinkowy wystrój stanowiska wystawienniczego, ale przede wszystkim o szczególnie przemyślaną i niepowtarzalną ofertę produktową, która jest systematycznie rozwijana. Symbolem tego rozwoju może być chociażby drukarka 3D Planmeca Creo. Ta grupa produktów reprezentuje najnowszą technologię, od niedawna obecną na rynku polskim.

Ostatnia dekada to systematyczna praca naukowców i inżynierów firmy Planmeca nad rozwojem ultranowoczesnych unitów stomatologicznych. To jednocześnie konsekwentna realizacja koncepcji „cyfrowej perfekcji”, wyznaczanej przez najwyższą jakość m.in.: tomografii stożkowej (CBCT), unikatowego oprogramowania smile design, czy sprzętu do precyzyjnego skanowania wewnątrzustnego.

Polski wątek w historii rozwoju firmy Planmeca ma szczególną, symboliczną wartość. Otóż inauguracja obecności fińskiej firmy w Polsce datowana jest na 1 maja 2004 r. Tego samego dnia nasz kraj przystąpił do UE. W ten sposób Planmeca wpisała się w najnowszą historię Polski. Czas pokazał, iż cezura ta stała się początkiem nowej i trwałej jakości w polskiej branży stomatologicznej. Ta jakość to Planmeca.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Planmeca  

POLECAMY W SERWISACH