PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Planmeca: mocne wejście na rynek drukarek 3D

ms
12-08-2016, 12:26
Planmeca: mocne wejście na rynek drukarek 3D Drukarka 3D Planmeca Creo
Wydawało się, że rynek drukarek 3D dla branży stomatologicznej został już kilka lat temu podzielony, a jednak – Planmeca, fiński producent sprzętu stomatologicznego dołączył do elitarnej rodziny producentów drukarek w trójwymiarze.

Planmeca będzie prezentowała drukarki Planmeca Creo, podczas Kongresu FDI i Światowej Wystawy Stomatologicznej w Poznaniu (7 - 10 września). Przedstawiciele firmy zapraszają na swoje stanowisko w pawilonie 7A (stoisko: 7a.A32-A72).

Fińska drukarka 3D, o nazwie Planmeca Creo, ma ułatwić pracę przede wszystkim laboratoriom oraz dużym klinikom dentystycznym. A konkretnie?

Planmeca Creo wyspecjalizowana jest, o ile tak można powiedzieć o urządzeniu technicznym, w wytwarzaniu szyn dentystycznych oraz modeli i szablonów chirurgicznych.

To dopiero krok pierwszy. Kolejne modele Creo mają również wytwarzać elementy o skomplikowanej geometrii takich jak tymczasowe wypełnienia i modele ortodontyczne.

Drukarka firmy Planmeca, w oparciu o specjalnie oprogramowanie, drukuje w technologii  Digital Light Processing (utwardza żywicę światłem UV).

- Drukowanie 3D jest drogą w przyszłość, umożliwiającą rozszerzenie zakresu usług i zwiększenie wydajności - komentuje Jukka Kanerva, wiceprezes działu Dental care units & CAD/CAM Planmeca.

Planmeca podczas FDI 2016 w Poznaniu

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
drukarki 3D   Planmeca  

POLECAMY W SERWISACH