PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Planmeca Emerald wyjątkowo cenny okaz?

ms
04-04-2017, 10:11
Planmeca Emerald  wyjątkowo cenny okaz? Planmeca Emerald
Emerald - czyli szmaragd jest szczególnie cennym kamieniem jubilerskim. Planmeca Emerald kojarzyć się może ze szmaragdem dzięki trzem cechom: nazwie, kolorystyce i wysokiej wartości, tym razem jednak nie kolekcjonerskiej, a użytecznej. Wartość tę docenią ci lekarze dentyści, którzy przywykli stosować w gabinecie nowoczesne techniki pracy. Chodzi bowiem o nową generację skanerów wewnątrzustnych.

Dzisiaj nawet mało kto pamięta, iż jeszcze kilka lat temu producenci skanerów wewnątrzustnych, pytani o wierność uzyskiwanych skanów, z zakłopotaniem przyznawali, że wciąż jest wiele do zrobienia.

Lekcja została skrupulatnie odrobiona. W większości modeli uznanych producentów jakość cyfrowego obrazu jamy ustnej nie budzi najmniejszych zastrzeżeń. Zbyt mała dokładność skanów nie jest już piętą Achillesową przy wykonywaniu na przykład cyfrowego wycisku.

Postęp jest tak szybki, że percepcja użytkowników nie zawsze nadąża za tym co dzieje się wartego odnotowania w nowoczesnych skanerach wewnątrzustnych. Zaległości w tej mierze można nadrobić, biorąc do ręki skaner Planmeca Emerald. Jest to bowiem wartościowy przykład tego co branża stomatologiczna ma najlepszego do zaoferowania w tym segmencie rynku.

Nowa jakość skanera wewnątrzustnego CAD/CAM rzuca się nie tylko na pierwszy rzut oka, ale także na pierwszy …uścisk dłoni. Na pierwszy rzut oka, bo niewielkie urządzenie ma zwartą, kompaktową konstrukcję i wysublimowane kształty. W tym wypadku określenie „wysublimowane” jest szczególnie uzasadnione. Gabaryty i kształt właśnie decydują bowiem w pierwszej kolejności o komforcie pacjenta, którego jama ustna poddawana jest procesowi precyzyjnego skanowania. Te same cechy sprawiają, że i dla dentysty codzienna praca ze skanerem Planmeca Emerald nie wiąże się z jakąkolwiek niedogodnością.

Z kolei wspomniany już wcześniej uścisk dłoni ujmującej skaner nie będzie szczególnym wyzwaniem dla dentysty posługującego się precyzyjnym sprzętem, bo jego masa wynosi zaledwie 183 g. Ta wielkość wiele mówi o postępie w segmencie skanerów wewnątrzustnych.

Cechy, które można ocenić i oczywiście docenić, biorąc do ręki skaner Planmeca Emerald, wiele mówią o doskonałej symbiozie urządzenia z ergonomią pracy, ale należy pamiętać, że cechy te są tylko małą częścią zalet, bo to co najważniejsze - uwidacznia się dopiero w procesie skanowania.

- To rewolucyjne urządzenie w znacznym stopniu ułatwia pracę stomatologa. Dokładność spełnia wszystkie najbardziej restrykcyjne normy dzięki całkowicie zintegrowanej funkcji kolorowego skanowania — zapewnia Jukka Kanerva, wiceprezes działu unitów stomatologicznych oraz technologii CAD/CAM firmy Planmeca.

W tej klasie skanerów w zasadzie to już standard, ale nie można nie wspomnieć o efektywnie działającym układzie zapobiegającym zaparowaniu lustra umieszczonego w końcówce skanera. Dentyści, którzy pracowali, bądź jeszcze pracują, z urządzeniem bez tej funkcji ze zrozumieniem pokiwają głowami, gdyż nic tak nie irytuje jak konieczność przerwania pracy w oczekiwaniu na powrót sprzętu do pełnej sprawności. Nowe rozwiązanie zwiększa komfort wykonywania wycisków cyfrowych.

POLECAMY W SERWISACH