PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Plandemo: zaawansowany sprzęt firmy Planmeca wizytuje kliniki stomatologiczne

ms
17-02-2016, 09:54
Plandemo: zaawansowany sprzęt firmy Planmeca wizytuje kliniki stomatologiczne Plandemo
Co musi zrobić dentysta, żeby poznać najnowsze rozwiązania techniczne, pomocne w pracy nowocześnie funkcjonującego gabinetu dentystycznego? Zarezerwować kilka dni, aby móc odwiedzić targi stomatologiczne. Nie masz na to czasu? Zamów Plandemo. To co najlepsze w branży pojawi się w uzgodnionym terminie u twoich drzwi.

Plandemo to specjalna ciężarówka przystosowana na potrzeby salonu wystawowego lub może ujmując bardziej precyzyjnie - jest to pojazd, stanowiący wzorcowy gabinet, wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt stomatologiczny.

Plandemo jest odpowiedzią firmy Planmeca na coraz większy niedostatek czasu, na który cierpią zapracowani dentyści. Przyjrzenie się nowym rozwiązaniom technologicznym, obejrzenie w działaniu najnowszych modeli sprzętu stomatologicznego jest teraz możliwe nieomal bez odrywania się od stanowiska pracy.

W uzgodniony dzień pod gabinet stomatologiczny zajeżdża Plandemo. W środku ciężarówki znajduje się wszystko to czemu chciałby się z bliska przyjrzeć właściciel praktyki stomatologicznej. Prezentacja dostosowana jest do oczekiwań potencjalnego kontrahenta. W specjalnie zaprojektowanym pojeździe  Planmeca umieściła sprzęt, dzięki któremu możliwe jest zapoznanie się z funkcjonowaniem m.in. systemu Planmeca FIT. Rozwiązanie to najprościej streścić w trzech krokach: – precyzyjne skanowanie wewnątrzustne, - projektowanie 3D, - efektywne frezowanie w gabinecie.

Praca dentysty zintegrowana jest w ramach platformy programowej Planmeca Romexis, dającej dostęp do danych pacjenta w formacie 2D i 3D. Jeden pakiet oprogramowania pozwala korzystać z obrazowania rentgenowskiego oraz CAD/CAM. To także można przetestować w Plandemo.

Dentyści, którzy zdecydują się na uczestnictwo w prezentacji sprzętu Planmeca, za pośrednictwem Plandemo - mogą zapoznać się także z działaniem systemu Planmeca ProMax 3D, w ramach którego oferowany jest aparat rentgenowski CBCT, wykorzystujący technologię badania wolumetrycznego. Sprzęt ten zaprojektowany i wykonany został z myślą o obrazowaniu szczękowo - twarzowym. Rozwiązanie to umożliwia uzyskanie wymaganych w praktyce stomatologicznej obrazów: od najdrobniejszych szczegółów twarzoczaszki po zdjęcia całej głowy pacjenta.

Zakłada się, że Plandemo każdego roku przebędzie trasę ponad 50 tys. km, niestety na razie nie w Polsce. Obecnie ciężarówka firmy Planmeca zatrzymywać się będzie przed drzwiami praktyk stomatologicznych w Wielkiej Brytanii.

O Plandemo opowiada Karl O'Higgins, UK managing director.

 Więcej: PlanmecaOy

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Planmeca   CAD/CAM   CBCT   Plandemo  

POLECAMY W SERWISACH