PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Piezosurgery stworzona do cięcia tkanek kostnych

miro
18-04-2014, 13:52
Piezosurgery stworzona do cięcia tkanek kostnych Piezosurgery stworzona do cięcia tkanek kostnych
"Stworzona" jest najbardziej odpowiednim określeniem, gdyż piezosurgery została specjalnie opracowana do selektywnego cięcia tkanek twardych bez ryzyka uszkodzenia tkanek miękkich. Nie ma drugiej metody, która by równie dobrze, jak ta, spełniała stawiane jej zadanie.

W technologii piezo- cięcia realizowane są w mikrometrycznej skali. To co stwarza pewne ryzyko to wysoka temperatura towarzysząca zabiegowi, dlatego też w urządzeniach piezosurgery zastosowano specjalny system chłodzenia działający na zasadzie kawitacji płynu irygującego. Takie rozwiązanie nie tylko uniemożliwia przegrzanie się tkanek, dzięki czemu nie dochodzi do nekrozy kości, ale także zapewnia podwyższoną widoczność śródoperacyjną.

Piezosurgery umożliwia bezpieczne przeprowadzenie zabiegów chirurgicznych w pobliżu wrażliwych struktur (np. naczyń krwionośnych, włókien nerwowych, błony śluzowej zatoki szczękowej).

Urządzenie piezosurgery sprawdza się podczas zabiegów:
- chirurgii stomatologicznej i szczękowej,
- implantologii,
- periodontologii,
- ortodoncji chirurgicznej.

Technologię tę wykorzystuje z powodzeniem firma Mectron, która oferuje użytkownikom ponad 50 końcówek do piezoelektrycznej chirurgii kości zaprojektowanych we współpracy z doświadczonymi klinicystami. Unikatowy system końcówek stosuje się do przygotowania łoża pod implanty, którego zastosowanie skraca czas integracji implantu z kością. Ich wymiana jest łatwa i szybka dzięki kluczowi dynamometrycznemu, który zapewnia także optymalną siłę dokręcania.

Wszystkie podzespoły urządzenia, przez które przepływa płyn (m.in. przewód rękojeści i samą rękojeść), bez przeszkód można poddawać sterylizacji.

Na rynku dostępne jest urządzenie czwartej generacji - piezosurgery touch - obsługiwane za pomocą panelu dotykowego. Cena tego urządzenia to ok. 29 tys. zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH