PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Pierwszy materiał hybrydowy - kompozyt i ceramika w jednym

05-02-2013, 00:00
Mniejsza kruchość, większa ścieralność - jest pierwszy materiał hybrydowy (fot. VITA)
Mniejsza kruchość, większa ścieralność - jest pierwszy materiał hybrydowy (fot. VITA)
Na rynku amerykańskim zadebiutował długo oczekiwany materiał hybrydowy o nazwie Vita Enamic (Vita). Daje on początek nowej generacji łączącej najlepsze cechy materiałów ceramicznych i kompozytowych.

Nowym materiałem hybrydowym powinni zainteresować się w szczególności specjaliści pracujący w systemie CAD/CAM (Cerec/inLab). Vita Enamic, dzięki podwójnej strukturze sieciowej wykorzystuje sprawdzone cechy materiałów ceramicznych i kompozytowych. Oprócz zastosowania do tradycyjnych odbudów typu: inlay, onlay, korona, licówka, może być także używany do minimalnie inwazyjnych uzupełnień oraz tam gdzie występuje ograniczona przestrzeń na wykonanie odbudowy.

Jak przekonują producenci, nowa klasa materiałów zapewnia znacznie mniejszą kruchość niż ceramika i lepszą ścieralność niż kompozyty. Początkowo w ofercie dla stomatologów dostępne są bloczki w wielkości EM-14 (12 x 14 x 18 mm) w kolorach 0M1,1M1,1M2, 2M2,3M2 oraz w dwóch stopniach przezierności.

W porównaniu z ceramiką, frezowanie przebiega szybciej i znacznie mniej niszczy wiertła. Nie jest konieczne wypalanie ceramiki w piecu, a efekt połysku można osiągnąć polerując materiał ręcznie bądź pokrywając powierzchnię uzupełnienia glazurą utwardzaną za pomocą lampy polimeryzacyjnej.

Więcej informacji o Vita Enamic tutaj

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
techDENT   materiał hybrydowy   Vita Enamic   Materiały  

POLECAMY W SERWISACH