PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Piercing okiem dentysty

smn
19-07-2016, 11:05
Piercing okiem dentysty Infekcje, opuchlizna, krwawienia to skutki piercingu (foto: wikipedia)
Kolczykowanie ust, policzków, dziąseł języka stanowi ryzyko dla zdrowia jamy ustnej, poza tym że zakłóca codzienne funkcjonowanie – mówienie, żucie, przełykanie - ostrzega brytyjska organizacja Oral Health Foundation.

- Piercing okolic ust, kiedy kolczyk ma kontakt z uzębieniem, stanowi główną przyczynę pękania i łamania się zębów. Wiele osób ma nawet nawyk gryzienia lub bawienia się takim kolczykiem, co może być niezwykle groźne i wymagać rozłegłego stomatologicznego leczenia – przestrzega Nigel Carter z Oral Health Foundation.

- Ponadto jama ustna jest zasiedlana przez liczne bakterie i stanowi idealne miejsce powstawania infekcji. To szczególnie zagraża świeżym ranom, które wymagają stałej uwagi i pielęgnacji, by zapobiec powikłaniom. Infekcja może szybko przerodzić się w poważniejsze problemy ze zdrowiem, na przykład posocznicę – dodaje.

Już samo przekłucie tkanek jest bardzo niebezpieczne. Jeśli zostało niewłaściwie przeprowadzone, może wywołać drętwienie języka, krwawienia, opuchliznę, co przeszkadza w oddychaniu i przełykaniu, a w poważniejszych przypadkach zwiększa ryzyko zakażenia wirusem HIV i WZW B.

Dlatego Oral Health Foundation zachęca osoby zainteresowane piercingiem to zapoznania się z ryzykiem jakie się z tym zabiegiem wiąże. I jeśli z tą wiedzą nadal chcą się poddać temu zabiegowi, fundacja zaleca, by starannie wybierać osobę, która go przeprowadzi. Nie mniej ważna od warunków piercingu jest późniejsza ochrona zranionego miejsca. Dobrze działa, na przykład regularne stosowanie antyseptycznego płynu do ust.

Ważne też, by unikać bawienia się, stałego manipulowania kolczykiem, bo jeśli styka się z zębami, zwłaszcza podczas mówienia i jedzenia, to prowadzi to do niszczenia zębów. A najważniejsze, by osoba z kolczykami w okolicy jamy ustnej często i regularnie odwiedzała dentystę, co pozwoli zapobiec powstaniu problemów, których leczenie będzie więcej niż długie.

Wiecej: dentistrytoday.com

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
higiena jamy ustnej  

POLECAMY W SERWISACH