• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Pasty do zębów z żółtą kartką

js
26-02-2016, 12:12
Pasty do zębów z żółtą kartką Pasty do zębów napiętnowane przez UFC Que Choisir (foto: pixabay)
Francuska organizacja konsumencka UFC Que Choisir opublikowała listę 185 kosmetyków, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia użytkowników. Wśród perfum, płynów po goleniu, kremów, szamponów, dezodorantów znalazło się kilkanaście produktów związanych z higieną jamy ustnej (głównie pasty do zębów).

Napiętnowane produkty znalazły się na tej liście głównie z powodu składników wyszczególnionych na opakowaniach. Według UFC Que Choisir, wyspecyfikowane komponenty, chociaż dopuszczone do stosowania, mogą wywoływać alergie i podrażnienia oraz zaburzać gospodarkę hormonalną.

Francuskie Stowarzyszenie Producentów Kosmetyków (FEBEA) w odpowiedzi na te zarzutu oświadczyło, że sprzedawane we Francji kosmetyki są bezpieczne, a ich produkcja uwzględnia wszystkie przepisy UE.

UFC Que Choisir uważa jednak, że jej obowiązkiem jest ostrzegać konsumentów przed tym co nie jest pewne dla ich zdrowia.

Przedstawiamy wykaz, dostępnych we Francji, past do zębów z listy UFC Que Choisir:
W przypadku pięciu wyrobów organizacja nie podaje wizualizacji są to: Dentamyl junior żel, Pro-Kids – żel (bubble-gum), Dentamyl (Leclerc),  Signal owocowa dla dzieci, Biancoril przeciwpróchnicza.

 

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH