PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Pasta na bazie kannabigerolu, czyli rasta-pasta

mjinews.com, dtj.com/szaft
20-04-2015, 14:09
Pasta na bazie kannabigerolu, czyli rasta-pasta Pasta do zębów na bazie kannabigerolu będzie dostępna w USA w ciągu czterech miesięcy (fot. sxc.hu)
Amerykańska firma Axim Biotechnologies, zaprezentowała linię produktów do ochrony zdrowia jamy ustnej ORAXIMAX, opracowaną na bazie kannabigerolu (CBG).

Kannabigerol (CBG) to organiczny związek chemiczny z grupy kannabinoidów, występujący w konopiach. Najważniejszą cechą kannabigerolu, jest fakt, że, nie wykazuje on działania psychoaktywnego. Posiada natomiast właściwości: przeciwzapalne, bakteriobójcze, antypoliferacyjne oraz regenerujące.

CBG jest prekursorem innych kannabinoidów takich jak THC, CBD, CBN, CBC, które z większym lub mniejszym powodzeniem stosuje się w medycynie.

Firma Axim zdecydowała się wykorzystać właściwości kannabigerolu w paście do zębów, płukankach, żelach oraz niciach dentystycznych.
Jak podają przedstawiciele firmy, produkty z linii ORAXIMAX, mają chronić przed próchnicą, powstawaniem płytki nazębnej, nieświeżym oddechem czy podrażnieniem dziąseł.

Co istotne, produkty Axim nie muszą być dopuszczone na ternie USA do obrotu przez FDA (Food and Drug Agency), ponieważ nie są uważane za lecznicze.

Przedstawiciele spółki informują, że linia produktów będzie dostępna na rynku w ciągu czterech miesięcy.

Więcej: mjinews.com, dtj.com

Czytaj także:

Irygator z olejem konopnym czy miswak? - alternatywne produkty do higieny atakują 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
kannabigerol   CBG   Axim Biotechnologies   konopie   FDA   pasta do zębów  

POLECAMY W SERWISACH