• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Pasta do zębów Hello z błogosławieństwem ADA

ms
19-08-2015, 11:10
Pasta do zębów Hello z błogosławieństwem ADA "Dorosłe" smaki pasty Hello
American Dental Association (ADA) uznało zestaw past do mycia zębów przez dzieci jako szczególnie zasługujący na uznanie. Skąd taka decyzja?

Pasty Hello upodabniają się do tych stosowanych przez dorosłych, a to poprzez wygląd tubki (bez obrazków z postaciami ze znanych kreskówek) oraz przez smaki, uprzednio skierowane wyłącznie do osób liczących zdecydowanie więcej niż kilka lat. Nowa linia smaków to: różowy grejpfrut, mango, brzoskwinia. Teraz dzieci mogą razem z rodzicami stosować podobnie wyglądającą i podobnie smakującą pastę do zębów. Nie są to jednak takie same pasty. Ich przygotowanie (formuła) i produkcja uwzględniają specyficzne wymogi najmłodszych użytkowników.

Pasty Hello bez obaw mogą stosować weganie, nie zawierają sztucznych: aromatów, słodzików, barwników, konserwantów, triklosanu (aromatyczny organiczny związek chemiczny, stosowany jako środek przeciwgrzybiczy i bakteriobójczy). Nie ma w niej także mięty. Pasta słodzona jest ksylitolem (alkohol cukrowy, uzyskiwany najczęściej z drzewa brzozy) oraz stewią (roślina o wyjątkowo słodkich liściach, wykorzystywana jako naturalny słodzik i lekarstwo).

Pasta, zanim trafiła do produkcji, przeszła wiele badań klinicznych. Uczestniczyło w nich 30 proc. badawczych ośrodków naukowych, zajmujących się w USA tego typu analizami. Testy wykazały poprawę twardości szkliwa zębów, potwierdziły dobre właściwości pasty w przeciwdziałaniu próchnicy. Wyniki te skłoniły ADA do wydania certyfikatu dla fluoryzowanej pasty.

więcej: 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
pasta do zębów   fluor   ADA  

POLECAMY W SERWISACH