PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Paradontoza, proces zapalny i test ślinowy

kan
18-10-2016, 11:53
Paradontoza, proces zapalny i test ślinowy Przyczyna całego zła w chorobach przyzębia (źródło: Wikipedia)
Dlaczego test ślinowy pomaga leczyć paradontozę - dowodzi  Richard Nagelberg, lekarz dentysta prowadzący od 30 lat gabinet stomatologiczny w Filadelfii.

Pojawiło się wiele prac na temat leczenia procesu zapalnego w chorobach przyzębia, bowiem za destrukcję twardych i miękkich tkanek odpowiada właśnie proces zapalny toczący się w organizmie.

Kiedy pacjent z paradontozą pojawia się w gabinecie zalecane jest więc przede wszystkim leczenie przeciwzapalne. Można jednak podejść do problemu inaczej i za cel postawić sobie czynnik inicjujący chorobę.  A jest nim oczywiście inwazja bakterii - infekcja komórek nabłonka, która „włącza” reakcję immunologiczną organizmu, podczas której uwalniane są enzymy niszczące dziąsła i kości.

Stosowanie leków przeciwzapalnych jako część leczenia jest oczywiście kluczowe, jednak głównym celem powinno być usunięcie przyczyny problemu, czyli bakterii.
Jak można się dowiedzieć na ile skuteczna jest antybiotykoterapia?  Tego niestety nigdy nie wiadomo, chyba że dentysta zastosuje test ślinowy przed i po leczeniu antybiotykiem.

Czasami najprostsze rozwiązania najtrudniej dostrzec – podkreśla dr Nagelberg

Więcej: dentistryiq.com

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
choroby przyzębia   dentysta   ślina  

POLECAMY W SERWISACH