PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Pacjent będzie mądrzejszy dzięki Google

gazeta.pl/szaft
12-02-2015, 12:16
Pacjent będzie mądrzejszy dzięki Google Dzięki Google pacjenci będą jeszcze mądrzejsi
Google ulepsza wyniki wyszukiwania związane ze zdrowiem. Wyszukiwarka będzie wyświetlać dane wyłącznie skonsultowane z lekarzami. Ciekawe jak poradzi sobie z pytaniami o ból zęba, leczenie kanałowe czy implanty?
Google nie pozostaje obojętne na fakty. A te są takie, że jedno na dwadzieścia zapytań przesłanych do wyszukiwarki dotyczy zdrowia. Firma postanowiła ulepszyć wyniki wyszukiwania. Efekt pracy zobaczymy za kilka tygodni, na początek funkcja będzie dostępna jedynie w języku angielskim.

Poprawa wyświetlania wyników możliwa będzie dzięki Google Knowledge Graph, rozwiązaniu już znanemu internautom. Po wpisaniu odpowiedniej frazy do okna wyszukiwarki, wyniki otworzą się w osobnym oknie wraz z najważniejszymi faktami dotyczącymi problemu. Z Knowledge Graph dowiemy się: jakie są najczęstsze objawy danej choroby, w jakim wieku się na nią zapada, jak bardzo jest zaraźliwa, w jaki sposób jest zazwyczaj leczona. Dowiemy się też, czy schorzenie można leczyć samemu, czy wizyta u lekarza jest absolutnie konieczna.

Więcej: gazeta.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
internet   Google   samoleczenie   Knowledge Graph  

POLECAMY W SERWISACH