PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Pacjenci będą płacić za leczenie telefonem

11-08-2012, 13:51
Pacjenci będą płacić za leczenie telefonem
Pacjenci będą płacić za leczenie telefonem
Jeszcze w tym roku (lub najpóźniej na początku 2013 r.) do Polski zawita prawdziwa rewolucja umożliwiająca płacenietelefonem komórkowym. I wprawdzie usługa przeznaczona jest dla transakcji do 50 złotych, czyli takich, których w gabinecie raczej nie uświadczymy, po zdjęciu blokady ograniczającej limit, pacjent za przegląd lub implant będzie mógł z niej skorzystać. O ile będziemy dysponowali odpowiednim terminalem.

Mija się to z ideą płacenia w biegu, ponieważ, po zdjęciu blokady transakcja wymaga potwierdzenia PIN, ale nie możemy wykluczyć, iż rewolucja technologiczna doprowadzi do tego, że w kieszeni pacjentów nie będzie ani gotówki ani kart płatniczych, a jedynie smartfon. Tymbardziej, że według statystyk Polacy wprost kochają płacić zbliżeniowo. W kraju jest ok. 80 tys. terminali obsługujących płatności zbliżeniowe. Oficjalne dane mówią o 63 tys. czytników pod koniec 1 kw. 2012 r., co stanowiło 24 proc. wszystkich terminali na polskim rynku. Według danych Visa w 2015 r. takich terminali może być w Polsce nawet 200 tys. Dla porównania w Niemczech podobnych terminali jest ok. 1000.

Co ciekawe, firmy promujące takie rozwiązania, marketingowo niejako wywołują do tablicy dentystów, przekonując, że 56 proc. ludzi zawsze pamięta o myciu zębów przed wyjściem z domu, a aż 77 proc. zawsze pamięta o zabraniu telefonu. Tylko skąd te dane?

Jak to działa?Na telefonie (to musi być smarfon) należy zainstalować odpowiednia aplikację. W momencie płacenia wystarczy nacisnąć ikonę dostawcy usługi i zbliżyć telefon do terminala. Po 0,5 s krótki dźwięk potwierdzi, że transakcja została dokonana, a na ekranie wyświetli się wiadomość o wysokości kwoty, która została pobrana z rachunku.

Aby dentyści spokojnie mogli przygotować się do kolejnej rewolucji, wkrótce zaprezentujemy zestawienie najlepszych terminali zbliżeniowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH